Wybrane filtry

Opony Michelin CrossClimate

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Całoroczne opony Michelin Crossclimate – nowa generacja doskonałej opony

W odpowiedzi na liczne prośby europejskich kierowców, którzy chcieli uprościć sobie życie, koncern Michelin opracował oponę letnią z homologacja do jazdy w warunkach zimowych. Statystycznie około 65% europejskich kierowców jeździ zimą na oponach letnich pomimo bardzo wysokich mandatów, które mogą otrzymać za takie zachowanie. Około 40% kierowców zmienia ogumienie letnie na zimowe znacznie później niż jest to zalecane. Wymiana opon letnich na zimowe i odwrotnie wymaga czasu (wizyta w warsztacie) oraz wiąże się z dodatkowymi kosztami. Oczywiście, należy doliczyć koszty związane z przechowywaniem opon, ponieważ nie wszyscy kierowcy posiadają odpowiednie miejsce. Niekiedy samodzielnie wymieniając ogumienie, kierowcy mogą odczuwać bóle w plecach przez kolejne dni. Od 3 do 7% kierowców jeżdżą latem na oponach zimowych, które szybciej się w ten sposób zużywają, nie zapewniają skutecznego hamowania na suchej nawierzchni oraz wpływają na zwiększenie zużycia paliwa.

Koncern Michelin podkreślił, że właśnie tacy kierowcy potrzebowali nieskomplikowanej eksploatacji ogumienia samochodowego, a producent opracowując opony Michelin Crossclimate, zdecydował spełnić oczekiwania kierowców jednocześnie łącząc technologie, które są charakterystyczne dla opon zimowych i letnich. Tym samym powstał produkt prawie doskonały, oszczędny i prosty w obsłudze.

Opony Michelin Crossclimate posiadają wiele zalet, m.in.:

  • skutecznie hamują na suchej i mokrej nawierzchni
  • charakteryzują się bardzo długim okresem eksploatacji oraz odpornością na uszkodzenia
  • pozytywnie wpływają na zmniejszenie zużycia paliwa, co potwierdzone jest etykietą unijną
  • zapewniają skutecznie hamowania w warunkach zimowych (potwierdzone certyfikatem 3PMSF)
  • charakteryzują się doskonałą przyczepnością na nawierzchni zimowej
  • zapewniają bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych i bardzo cichą jazdę

Zgodnie z deklaracją producenta ponad 97% kierowców poleca opony samochodowe Crossclimate. Wysoka jakość opony została również potwierdzona w wielu testach opon całorocznych, gdzie ogumienie zajmuje wiodące miejsca. Ponadto francuski koncern Michelin zapewnia 10-letnią gwarancję na ogumienie Crossclimate.

Opony Michelin Crossclimate – co powinieneś wiedzieć

W procesie produkcji producent Michelin stosuje specjalnie opracowaną mieszankę gumową dzięki której bieżnik zmiękcza się w warunkach zimowych, a guma zapewnia bezpieczeństwo niezależnie od warunków pogodowych i bardzo dobrą przyczepność na nawierzchni w każdej temperaturze. Stabilne motywy bieżnika zapewniają komfort jazdy.

Producent Michelin również zadbał o szeroką dostępność ogumienia, które można kupić w jednym z 32 rozmiarów i w jednym z wariantów dla 15"-18" felg. Ogumienie samochodowe Michelin Crossclimate przeznaczone jest do samochodów osobowych oraz SUV-ów.

Dlaczego warto kupić całoroczne opony Michelin Crossclimate

Z pewnością kierowcy, którzy chcą zaoszczędzić czas oraz pieniądze, nie rezygnując jednak z komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy, powinni rozważyć zakup całorocznego ogumienia Michelin Crossclimate, które zapewnia spokojną jazdę w każdych warunkach pogodowych. Całoroczna opona Michelin Crossclimate zapewnia prawie taką samą drogę hamowania w warunkach letnich, jak opony letnie. Oznaczenie 3PMSF, które potwierdza dopuszczenie ogumienia do użytku w warunkach zimowych, gwarantuje kierowcom, że opony Michelin Crossclimate zachowają odpowiedni charakterystyki techniczne w warunkach niskich temperatur. Warto podkreślić, że niezależnie od warunków pogodowych opony samochodowe Crossclimate zapewniają doskonałą przyczepność. Producent Michelin zapewnia, że opony samochodowe Crossclimate posiadają takie same zalety, jak ogumienie całoroczne najwyższej jakości.

Jeżeli poszukujesz całoroczne ogumienie o najwyższych osiągach, oszczędne i bezpiecznie, zaufaj oponom samochodowych Crossclimate od wiodącego francuskiego producenta Michelin.

Porównaj do 4 produktów:

41
Jeszcze 20 wyników
41
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry