Wybrane filtry

Opony Uniroyal RainSport 5

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Kategoria cenowa

Opony letnie Uniroyal RainSport 5

Uniroyal to firma oponiarska, wchodząca w skład koncernu Continental. Opony tej marki to produkty średniej klasy, idealne dla osób, potrzebujących pewnych i sprawdzonych opon, a jednocześnie nie posiadających wielkiego budżetu na zakup ogumienia. Opony Uniroyal corocznie przechodzą wiele testów, sprawdzających ich właściwości jezdne, dzięki czemu można powiedzieć śmiało, że spełniają oczekiwania większości użytkowników. Świadczyć o tym może chociażby duża popularność produktów tej firmy i dobre opinie wśród zadowolonych użytkowników. Symbolem opon Uniroyal jest parasol, co oznacza, że jest to doskonały wybór na deszczowy klimat. Opony więc świetnie sprawdzą się na polskie, nieprzewidywalne na ogół warunki. Jazda na mokrej nawierzchni już więcej nie będzie sprawiać problemów kierowcom, a prowadzenie będzie dostarczać jedynie przyjemności.

Dlaczego warto wybrać Uniroyal RainSport 5?

Uniroyal RainSport 5 to opona, stworzona z myślą o jeździe w warunkach letnich w klimacie mieszanym. Oznacza to użytkowanie przy średniej temperaturze dobowej powyżej 7 stopni. nowsza wersja swojego równie dobrze sprawującego się poprzednika Uniroyal RainSport 3. Dlaczego warto jednak zdecydować się na nowszą wersję RainSport? W porównaniu do poprzednika nowy RainSport 5 ma o wiele wytrzymalszy bieżnik. O ile trójka szybko się ścierała i wymagała częstszej wymiany ogumienia, o tyle producenci podają, że wytrzymałość nowego modelu została podwyższona o całe 15%. Przyczynia się do tego również nieco zmieniona w stosunku do poprzednika mieszanka gum, z której stworzone zostały opony. Nowszy model jest nieco głośniejszy niż Uniroyal RainSport 3, jednak nie wpływa to na komfort w trakcie użytkowania, gdyż hałas w kabinie nie jest odczuwalny.

Wodoodporne opony na każdą pogodę

Ze względu na swoją unikatową budowę opony są idealne do prowadzenia w deszczu. Bieżnik został skonstruowany tak, że idealnie odprowadza wodę oraz zanieczyszczenia spod czoła opony, dzięki temu pozwalając jej na szybsze osuszanie. Daje to wyższy komfort oraz poczucie bezpieczeństwa i zapobiega powstawaniu zjawiska aquaplaningu oraz wpadnięciu w poślizg na mokrej drodze. Asymetryczny bieżnik świetnie sprawdza się w przypadku opon letnich. Jest tak skonstruowany, że jedna z jego stron jest inaczej zbudowana od drugiej. Strona zewnętrzna odpowiada za trakcję, a rozprowadzone na całej nawierzchni nacięcia (lamele) dbają o odpowiedni poziom przyczepności. Opony trzymają się doskonale na każdym rodzaju nawierzchni, zwłaszcza w ruchu miejskim, do którego są przeznaczone. Wewnętrzna część opony ma za zadanie bezpiecznie chamować oraz przyspieszać, a także odprowadza wodę, do czego przyczyniają się również szerokie rowki obwodowe, umiejscowione w centralnej części opony.

Jakie są dostępne rozmiary Uniroyal RainSport 5

Opony letnie Uniroyal RainSport 5 dostępne są w większości popularnych rozmiarów. Są to opony przeznaczone głównie do samochodów kompaktowych klasy średniej. Większość użytkowników, którzy decydują się na ich zakup, użytkuje swoje pojazdy głównie w ruchu miejskim. Opony sprawdzą się równie dobrze na wycieczki poza miasto. Cena opon Uniroyal RainSport 5 jest stosunkowo niska i idealnie dobrana do ich wysokich właściwości. Opony z tej półki cenowej są najczęstszym wyborem wśród kierowców aut osobowych klasy średniej. Przy zakładaniu opon należy mieć na uwadze ich asymetryczny bieżnik, w związku z czym ważne jest zamontowanie jej odpowiednią stroną względem przedniej części pojazdu.

Porównaj do 4 produktów:

127
Jeszcze 20 wyników
127
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry