Wybrane filtry

Opony 215 55 R17

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony samochodowe 215 r17 55

Kierowcy, którzy stają przed zadaniem, jakim jest wybór i kupno nowych opon powinno zwrócić uwagę na kilka czynników, warunkujących taki zakup. Pierwszą rzeczą, a której warto się skupić jest rozmiar opony. Dlaczego warto wybierać ten, polecany przez producenta? Nie bez powodu podaje się rozmiar opony fabrycznej, dla przykładu opony 215 r17 55. Oznacza to, że najlepsze możliwe osiągi samochód może zdobyć właśnie z oponą w takim rozmiarze. Rozmiar jest dobrany do masy oraz gabarytów pojazdu. Dzięki temu udaje się zminimalizować maksymalnie między innymi opory toczenia. Są one odpowiedzialne za zużycie opony. Im mniejszy opór toczenia, tym dłuższa możliwa eksploatacja. Opona ściera się wolniej, dzięki czemu kierowca może dłużej cieszyć się jej właściwościami. Również waga opony gra istotną rolę, na przykład w związku z reakcją samochodu na ruchy kierownicą.

Wybór opony a jej przeznaczenie

Opony powinno się wybierać również zgodnie z jej planowanym przeznaczeniem. Jeśli ma być użytkowana głównie do jazdy codziennej w ruchu miejskim, warto zdecydować się na lekki wariant o standardowej budowie, najlepiej w rozmiarach, rekomendowanych przez producenta. Można mieć pewność, że takie ogumienie poradzi sobie doskonale w każdych warunkach. Jeśli producent zaproponował oponę w rozmiarze 215 r17 55, warto spojrzeć w katalog i wybrać coś pasującego. Jeśli jednak zamierzamy użytkować auto w terenie, warto kupić model o wzmocnionej konstrukcji, które zapewni większy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy w utrudnionym terenie, po kamieniach lub piasku.

Najlepsze opony 215 17 55

Nokian Powerproof to opona letnia klasy premium. Charakteryzuje się najlepszymi właściwościami i najwyższymi możliwymi osiągami. Klasa premium to najlepsze produkty na rynku, które tworzone są dzięki wiedzy i umiejętnościom najlepszych specjalistów na rynku. Opona ta zyskała dobre wyniki w testach różnych firm i może poszczycić się dobrymi opiniami zadowolonych klientów. Jest to opona idealna do aut sportowych z większa mocą silnika. Pozwala wykorzystać maksymalne możliwości auta i dać mu najlepsze osiągi. Pryz produkcji opony zastosowano technologię Clinch, która ma za zadanie zmniejszyć opory toczenia. Oprócz tego osiąga dobrą przyczepność, co znacznie wpływa na komfort jazdy.

Tanie opony 215 r17 55

Dla tych, którzy nie posiadają wysokiego budżetu na zakup opon istnieje możliwość wyboru spośród wielu modeli opon ekonomicznych. Ciekawym rozwiązaniem może być Firemax FM601. To opona letnia o asymetrycznej budowie bieżnika. To najlepsze rozwiązanie dla opon letnich, gdyż jego budowa, podzielona na dwie części niesie odpowiedzialność za różne czynniki. Rowki obwodowe w centralnej części opony odprowadzają wodę oraz zanieczyszczenia. Sieć lameli na całej powierzchni opony odpowiada za przyczepność w każdych warunkach, zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Zewnętrzna strona opony ma za zadanie usprawnić prowadzenie samochodu. Im większa powierzchnia styku opony z podłożem, tym większa przyczepność, co znacznie przekłada się nie tylko na komfort, ale i bezpieczeństwo podczas prowadzenia. Być może to właśnie będą idealne opony 215x55x17.

Porównaj do 4 produktów:

635
Jeszcze 20 wyników
635
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry