Wybrane filtry

Opony rowerowe

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Sprzedawca


Konstrukcja

Opony rowerowe

Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu w każdym państwie. I nic dziwnego. Koszty utrzymania są niskie, coraz więcej buduje się dróg dla rowerzystów, można go idealnie kombinować z innymi środkami transportu, na przykład, z jazdą pociągiem, skutecznie omijając korki. Zwiększa się również popularność roweru wśród miłośników aktywnego wypoczynku.

Niekiedy można zauważyć sytuacje, w której kierowca dbale dobiera opony samochodowe, a dobór opon rowerowych jest zaniedbywany. Nic bardziej mylnego! Ogumienie rowerowe jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia roweru. Najlepsze opony rowerowe zwiększą żywotność roweru i zapewnią bezpieczeństwo jazdy. Każdy rowerzysta, który chce wiedzieć jakie opony do roweru należy kupić, musi posiadać przynajmniej podstawową wiedze w zakresie konstrukcji opony.

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje opon rowerowych od różnych producentów. Czy tanie opony rowerowe są zawsze optymalnym rozwiązaniem? Wybór odpowiedniej opony rowerowej zależy od wielu czynników, które należy rozważyć: styl jazdy, jak dużo jeździmy, w jakim terenie, etc. Czy w takim razie zawsze należy kupić opony od najlepszych producentów? Oczywiście, że nie. Nie zależnie od tego, czy chcemy kupić kolorowe opony rowerowe, czy opony rowerowe antyprzebiciowe, należy zasięgnąć opinii innych rowerzystów, sprawdzić fora oraz publikacje w Internecie. Jednak w sytuacji, kiedy wybrana opona rowerowa, cena której mieście się w średniej lub wyższej półce cenowej, jest w bardzo niskiej cenie, należy dodatkowo się upewnić, że pochodzi od sprawdzonego producenta i nie jest najzwyklejszą podróbką.

Obecnie producenci również oferują opony rowerowe bezdętkowe. Ogumienie z kategorii «opona bezdętkowa rower» możemy znaleźć w ofercie takich producentów jak:

Rozmiary opon rowerowych

Ponieważ opona jest jednym z podstawowych wyposażeń roweru, która przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania, każdy rowerzysta musi wiedzieć w jaki sposób dobrać rozmiar opony rowerowej. Obecnie są trzy standardowe zapisy rozmiaru ogumienia rowerowego: rozmiar w calach, rozmiar metryczny oraz system ETRTO. Jak zatem poprawnie czytać oznaczenia opon rowerowych?

W systemie calowym wymiary podane są w calach. Na pierwszym miejscu podawana jest średnica opony rowerowej, a po znaku X podana jest szerokość opony. Na przykład, oznaczenie opony rowerowej 24 x 2,75 oznacza, że ogumienie rowerowe ma średnicę 24" oraz szerokość 2,75".

Rozmiar metryczny podaje 3 parametry – średnicę wewnętrzna, szerokość opony (mm) oraz literę. Wymiary opon rowerowych 650 x 23C należy czytać w następujący sposób- średnica 650, szerokość - 23 mm, oraz C (niezbyt duża opona rowerowa trekkingowa).

Zaletą systemu ETRTO są dokładniejsze wymiary opon rowerowych. Dają pewność, że ogumienie o rozmiarze 340 będzie pasowało do obręczy o rozmiarze 340 pod warunkiem, że odpowiednio się dobierze szerokość opony rowerowej.

Coraz częściej na forach można natrafić na pytanie typu: «Rower grube opony – czy masz doświadczenie?» lub «Rower grube opony-co polecacie?» Grube ogumienie rowerowe to opony o szerokości od 4” do 5”, charakteryzujące się niskim ciśnieniem. Do pojawienia się tak zwanych fat-ów przyczyniły się zawody, które organizowane są na Alasce. I takie właśnie warunki są najbardziej odpowiednie do jazdy na ogumieniu takiego rodzaju. Grube opony również dają radę po plażach Bałtyku. Więc rowerzyści, którzy lubią jazdę w mocno piaszczystym regionie, którzy lubią się wyróżniać lub jeździć po górach zimą, z pewnością polubią grube opony rowerowe.

Porównaj do 4 produktów:

439
Jeszcze 20 wyników
439
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry