Wybrane filtry

Felgi stalowe samochodowe

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Rozmiar felgi

Indeks felgi

Sprzedawca


Marka


Pokaż wszystko

Felgi stalowe - co należy wiedzieć?

Większość kierowców chce, aby samochód wyglądał stylowo i elegancko. Dlatego należy zadbać nie tylko o wygląd swojego auta, ale również o felgi. Wśród kierowców jest liczna grupa osób, którzy są zwolennikami właśnie felg stalowych.

Stalowe felgi dzięki takim zaletom jak niewysoka cena i prosta konstrukcja mają zastosowanie w wielu samochodach osobowych oraz innych środkach transportu. Często niedrogie auta są fabrycznie wyposażone właśnie w felgi stalowe.

Felgi posiadają cały szereg zalet, m.in.:

  • dostępna cena
  • stabilna konstrukcja
  • większa odporność na różne deformacje i pęknięcia

Jednak felgi stalowe posiadają wady, na przykład, większa waga w porównaniu do felgi aluminiowej. Również kierowcy, który chcą zadbać o indywidualny wygląd swojego samochodu, raczej zrezygnują z felgi stalowej ze względu na ograniczone wzornictwo i nieatrakcyjny wygląd. Ponadto należy regularnie dbać o to, żeby nie pojawiła się korozja, szczególnie po okresie zimowym.

Felgi stalowe – czy istnieją idealne?

Niestety, nie istnieje felga idealna. Zastanawiając się jaką kupić, należy wziąć pod uwagę cały szereg warunków, w tym również warunki eksploatacji. Należy również pamiętać o regularnym dbaniu i sprawdzaniu stanu.

Idealnie, jeżeli budżet pozwala i możemy kupić dwa komplety felgi – stalowe do jazdy zimowej oraz aluminiowe do jazdy w warunkach letnich. Jeżeli budżet domowy jest ograniczony, można kupić droższe felgi od producentów znanych lub tańsze od producentów sprawdzonych, jednak mniej renomowanych. W przypadku tych drugich należy się upewnić, że felgi są produkowane zgodnie ze standardami i/lub posiadają atesty.

Również warto zaplanować zakup wcześniej, ponieważ sklepy internetowe i stacjonarne często oferują obniżki posezonowe lub akcje. Najlepszą opcją jest zakup felgi stalowe tylko w sklepach sprawdzonych. W sytuacji, kiedy felga stalowa od renomowanego producenta jest w bardzo niskiej cenie, należy się upewnić, że jest to produkt oryginalny, a nie podróbka.

Dodatkowo przy zakupie warto wziąć pod uwagę rodzaj nawierzchni, po której będziemy jeździć przez większość czasu.

Porównaj do 4 produktów:

695
Jeszcze 20 wyników
695
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry