Wybrane filtry

Łańcuchy śniegowe Łańcuchy śniegowe

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Sprzedawca

Marka

Łańcuchy na koła – co należy wiedzieć

Stale zwiększa się liczba kierowców, którzy dbają o właściwą wymianę opon samochodowych. Coraz rzadszym widokiem staje się jazda na oponach letnich w okresach zimowych. Jednak nadal są miejsca, gdzie kierowca spotka się z koniecznością zakładania łańcuchów na koła. Kierowcy, którzy lubią spędzać czas w górach, a w szczególności czeka ich jazda po stromych zboczach, muszą posiadać łańcuchy zimowe w wyposażeniu samochodu.

Łańcuchy na koła koniecznie należy posiadać przy poruszaniu się w Norwegii oraz w miejscowościach górskich różnych krajów. W innych państwach europejskich łańcuchy samochodowe należy posiadać w wyposażeniu w przypadku trudnych warunków drogowych, na przykład, jazda po lodzie.

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór łańcuchów. Kierowcy, którzy wybierają się na wypoczynek zimowy lub służbowo często odwiedzają tereny z nakazem jazdy na łańcuchach, mogą mieć problem, wybierając odpowiedni model lub rozmiary.

Łańcuchy śniegowe - podstawowa wiedza techniczna

Jeżeli zastanawiamy się, czy warto kupić łańcuchy śnieżne, przede wszystkim należy upewnić się w tym, że producent samochodowy pozwala na ich stosowanie. W niektórych modelach samochodów, na przykład, Giulietta (Alfa Romeo) lub Megane RS nie ma możliwości jazdy na łańcuchach, co jest uzależnione od:

 • rozmiaru opon samochodowych
 • wielkością miejsca pomiędzy nadkolem a oponą
 • ilością miejsca pomiędzy ogumieniem a elementami zawieszenia

Dlatego zanim kupisz łańcuchy na opony, upewnij się, że takie rozwiązanie jest możliwe w twoim przypadku.

Kolejną bardzo ważną rzeczą, o której musisz pamiętać jest to, że łańcuchy zakładamy tylko na dwa (zależy od napędu) lub cztery koła.

Jeżeli jesteś pewien, że producent nie zabronił zakładania łańcuchów na koła, kolejnym krokiem jest upewnienie się jaki rozmiar łańcuchów jest odpowiedni. Niezależnie od tego, czy kupujesz łańcuchy przeciwpoślizgowe w sklepie internetowym lub stacjonarnym, musisz wiedzieć takie dane jak:

 • rozmiar opon samochodowych
 • markę pojazdu
 • model samochodu
 • typ samochodu (ponieważ na rynku dostępne są łańcuchy transportowe, do samochodów osobowych oraz terenowych)

Kolejnym, bardzo istotnym aspektem, decydującym o wyborze tych lub innych łańcuchów jest ich cena. Dlatego jednym z najczęstszych pytań w sklepie lub na forum jest : "Łańcuchy na koła cena" Niezależnie od tego czy potrzebujesz łańcuchy rowerowe, łańcuchy śniegowe tekstylne lub standardowe łańcuchy zimowe, należy pamiętać, że jest to inwestycja na kilka lat. Dlatego warto zapoznać się z opiniami innych kierowców, sprawdzić fora oraz blogi, skonsultować swoją decyzję z ekspertami w sklepie samochodowym. Warto również wziąć pod uwagę, czy producent posiada niezbędne atesty oraz certyfikację swoich produktów.

Warto zastanowić się, czy zakup tańszych łańcuchów śniegowych jest inwestycją opłacalną. Sprzęt niskiej jakości może znacznie uszkodzić samochód, co wiąże się z dużymi kosztami naprawy lub wymiany poszczególnych elementów. Obecnie na rynku znajdziemy łańcuchy zimowe w ofercie takich producentów jak:

 • Jope
 • Pewag
 • ISSE
 • Icefoxx
 • Taurus oraz inne

 

Porównaj do 4 produktów:

2
2
Ist eine bezahlte Anzeige

Kolejnym ważnym elementem jest rodzaj montażu, ponieważ na rynku dostępne są automatyczne łańcuchy śniegowe oraz z manualnym system napinającym. Zakładanie łańcuchów na samochód również jest ważnym aspektem, który należy uwzględnić.

Jeżeli już odpowiedziałeś na pytanie: ″Łańcuchy śniegowe rozmiary″ i wybrałeś odpowiedni model, upewnij się w tym, że łańcuchy śniegowe mogą być stosowane w przypadku droższych felg aluminiowych. W przypadku niektórych producentów możesz kupić specjalne zaprojektowane łańcuchy, które mają minimalną styczność z felgami, tak zwanie łańcuchy Spikes Spider.

Niezależnie od tego, czy zakładasz łańcuchy górskie w Polsce lub w Norwegii należy pamiętać o:

 • zachowaniu maksymalnej prędkości do 50 km/h
 • eksploatacji łańcuchów tylko na oblodzonej lub zaśnieżonej drodze
 • unikaniu buksowania
 • zachowaniu spokojnej oraz płynnej jazdy
 • unikaniu przyśpieszeń
 • regularnym kontrolowaniu napięcia łańcuchów
 • regularnym dbaniu o stan łańcuchów (suszenie i przechowywanie)

Jeżeli mieszkasz w miejscowości charakteryzującą się surowymi zimami z dużymi opadami śniegu lub lubisz spędzać czas w górach, nie zapomnij o zaopatrzeniu się w komplet łańcuchów przeciwślizgowych. Zwróć uwagę na jakość produktu, czy posiada odpowiednie certyfikaty oraz atesty. W przypadku bardzo taniej oferty, sprawdź, czy łańcuchy pochodzą z legalnego źródła.

Warto również wcześniej zaplanować zakup i skorzystać z obniżek posezonowych. Możesz również poświęcić więcej czasu i sprawdzić ceny wybranych łańcuchów nie tylko w sklepie stacjonarnym, ale również w sklepach internetowych oraz outlet-ach, które bardzo często również oferują specjalnie opracowany, bezpłatny konfigurator łańcuchów śniegowych. W ten sposób, nie wychodząc z domu, idealne dopasujesz rozmiar łańcuchów do opon swojego samochodu.

Powrót do góry