Wybrane filtry

Opony wielosezonowe samochodowe

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony wielosezonowe – dla kierowców, którzy cenią wygodę

Dzisiaj praktycznie każdy kierowca wie, że opony samochodowe stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia środka transportu. Jakościowe ogumienie od sprawdzonego i wiarygodnego producenta zapewnia bezpieczeństwo w ruchu drogowym. A nawet więcej – odpowiednie opony samochodowe gwarantują cichą oraz komfortową jazdę, oszczędne zużycie paliwa i minimalnie wpływają na środowisko.

W związku z powyższym każdy kierowca powinien zadbać o odpowiedni rozmiar opon, bardzo dobry stan techniczny ogumienia oraz wymianę ogumienia w zależności od warunków zewnętrznych i pory roku. Wymiana ogumienia samochodowego wiążę się z dodatkowymi niedogodnościami dla kierowców. Należy zaplanować i odwiedzić warsztat samochodowy, niekiedy zaczekać w kolejkach. Również nie wszyscy kierowcy posiadają własne miejsce do przechowywania opon zimowych lub letnich. Część kierowców samodzielnie dokonuje wymiany ogumienia i mogą odczuwać bóle w plecach w ciągu kolejnych dni.

Opony całoroczne – zalety

W przypadku kierowców, którzy chcą zaoszczędzić czas, pieniądze lub przetestować inne rozwiązania – opony całoroczne będą idealnym rozwiązaniem. Obecnie wiele producentów samochodowych oferuje opony całoroczne w różnych rozmiarach i półkach cenowych, więc każdy kierowca znajdzie odpowiedni model dla siebie. Ponieważ ceny opon wielosezonowych różnią się, czy warto kupować tanie opony całoroczne? Jeżeli pokonujemy krótkie odległości, jeździmy przeważnie w mieście, można zastanowić się nad tańszą wersją opon. Zanim ostatecznie podejmiemy decyzję jakie opony wielosezonowe kupić, warto sprawdzić różne źródła jak, na przykład: test opon całorocznych, opinie innych użytkowników oraz ekspertów, opinie na forach, etc. Proszę również pamiętać, że dobór ogumienia wielosezonowego jest sprawą bardzo indywidualną. Najlepsze opony całoroczne, które idealnie sprawują się w przypadku innych kierowców wcale nie oznaczają, że dane ogumienie idealnie sprawdzi się również w przypadku naszego stylu jazdy.

Warto poświęcić więcej czasu nie tylko sprawdzając hasła «opony wielosezonowe test», «opony całoroczne producent», «opony całoroczne cena», ale również dostępność ogumienia lub okresy, kiedy takie ogumienie możemy kupić taniej. Może się okazać, że wybrane przez nas najlepsze opony wielosezonowe, które w sprzedaży standardowej są za drogie, mieszczą się w granicach budżetu domowego w okresach promocyjnych.

Porównaj do 4 produktów:

6405
Jeszcze 20 wyników
6405
Ist eine bezahlte Anzeige

Opony wielosezonowe – oznaczenia

Opony całoroczne eliminują konieczność wymiany ogumienia oraz związane z tym dodatkowe koszty. Opony wielosezonowe mają oznaczenie M+S (oznacza typ bieżnika, który radzi sobie na drogach ośnieżonych, charakteryzuje się większą liczbą lameli i większymi kostkami bieżnika) lub 3PMSF.

Oznaczenie opon całorocznych M+S dodatkowo możne zawierać specjalny symbol * (śnieżynka). Takie symbole oznaczają, że charakterystyka danego ogumienia przypomina cechy opony zimowej. Oznaczenia M+S (beż śnieżynki lub ośnieżonego szczytu) oznacza, że ogumienie sprawdzi się na drogach z błotem, błotem pośniegowym lub ze śniegiem, a guma zawiera letnią mieszankę gumową.

Opony wielosezonowe (całoroczne) – podsumowanie

Czy jakościowe opony całoroczne są lepszym rozwiązaniem niż tanie opony letnie czy tanie opony zimowe? Prawdopodobnie tak. Jednak na dzień dzisiejszy nie istnieją żadne testy porównujące wady i zalety opon w takich kategoriach.

Jeżeli kierowca ma ograniczony budżet, pokonuje niewielkie odległości w mieście, nie jest zwolennikiem dynamicznego stylu jazdy, dobre opony całoroczne będą lepszym rozwiązaniem niż tanie opony zimowe lub letnie. Całoroczne ogumienie posiada bardzo dużo zalet, wśród których m.in.:

  • przewagę nad oponami zimowymi w zakresie zachowania zimą na nawierzchni mokrej
  • bardo dobre osiągi w warunkach letnich, które są bardzo przybliżone do osiągów opon letnich
  • markowe opony całoroczne wykazują się na tyle dobrymi osiągami aby można było stwierdzić, że są to produkty zapewniające bezpieczeństwo
  • oszczędność w budżecie domowym oraz czasu

Ogólnie podsumowując może powiedzieć, że opona całoroczna (wielosezonowa) to ogumienie z cechami opony zimowej do jazdy w okresie letnim lub ogumienie letnie, które zapewni bezpieczeństwo jazdy w warunkach zimowych. Charakterystycznymi cechami ogumienia wielosezonowego jest:

  • twardsza (w porównaniu do zimowej) mieszanka gumowa
  • charakterystyczny bieżnik (typowo zimowy lub częściowo zimowy i częściowo letni)

Jeżeli jeszcze nie testowałeś opon całorocznych, przekonaj się że warto!

Powrót do góry