Wybrane filtry

Opony ciężarowe

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca

Konstrukcja

Kategoria cenowa


Opony do pojazdu ciężarowego

Opony do pojazdu ciężarowego to dla każdego profesjonalnego kierowcy najważniejsze wyposażenie, z którego nie można zrezygnować. Osoby, które każdego dnia są w trasie, ale także te, które wyjeżdżają jedynie od czasu do czasu, wiedzą, jak istotne jest bezpieczeństwo zapewniane przez opony – gwarantuje ono nie tylko bezpieczną jazdę, ale także punktualną realizację przewozu w wyznaczonym terminie. Należy pamiętać o tym, aby przy wyborze opon do pojazdów ciężarowych, których roczna sprzedaż sięga około 150 milionów, wybrać produkt, który jest nie tylko najbardziej dogodny cenowo, ale zapewnia także najlepsza wydajność.

Cechy charakterystyczne opon do pojazdów ciężarowych

Opony do pojazdów ciężarowych, w odróżnieniu od opon do pojazdów osobowych, są dzielone nie tylko na opony letnie i zimowe, ale są klasyfikowane także ze względu na cel użycia i osie. W przypadku pojazdów ciężarowych mamy różne opony dla osi napędowych, przyczep i kierowania. Poza tym u różnych producentów można kupić po dogodnej cenie takie opony do pojazdów ciężarowych, które są przeznaczone specjalnie do wykorzystania na placach budowy lub ruchu dalekobieżnego. Z uwagi na znacznie intensywniejsze zużywanie w porównaniu z oponami do pojazdów ciężarowych i istotnie wyższe ciśnienia powietrza opony do pojazdów nie mogą być miękkie, ale muszą charakteryzować się twardszą strukturą. Dla decydujących detali najważniejszy jest profil.

Własności

I tako pojawiły się na rynku opon do pojazdów ciężarowych także produkty o parametrach pracy po uszkodzeniu, tak zwane opony RunFlat. W przypadku uszkodzenia opony kierowca nie jest zmuszony do zatrzymania, co bardzo często wiąże się z ekstremalnie wysokim potencjałem zagrożenia nie tylko dla samego użytkownika, ale także innych uczestników ruchu drogowego, ale może kontynuować jazdę przy prędkości 80 km/h przez ok. 80 do 300 km. Opony opisywane są różnymi skrótami DSST (Dunlop Self Supporting Technology) lub PAX (Michelin Stützring). Wszystkie opony do pojazdów ciężarowych mają określoną etykietę, na której znajduje się klasyfikacja z najważniejszymi danymi z zakresu użytkowania I zastosowania danego produktu. Przy tym najlepszą oceną, jest ocena A. Etykiety opon podają wartość oporu toczenia, przyczepności i emisji hałasu..

Wybór odpowiedniego profile przy kupnie opony do pojazdu ciężarowego pozwala to tajemnica sukcesu, dzięki której będziemy mogli przez długi czas być zadowoleni z naszego pojazdu i jego opon – od tego czynnika bardzo mocno zależy czas użytkowania. Dziś mamy wielu producentów, którzy konkurują o klientów wysoką jakością i atrakcyjną ceną. Czy to Michelin czy też Dunlop, Goodyear lub Kormoran, Continental lub Fulda: Jeśli odpowiednio wcześnie i głęboko zaczniemy analizować produkty, odkryjemy, że każdy pojedynczy model opony ma swoje cechy charakterystyczne a tym samym zalety. Dzięki temu można po dogodnej cenie kupić opony o wysokiej jakości do pojazdów ciężarowych. Potem pozostaje tylko wyruszyć w trasę – a każda jazda będzie sprawiała frajdę i prowadziła do sukcesu.

Opony do pojazdu ciężarowego to dla każdego profesjonalnego kierowcy najważniejsze wyposażenie, z którego nie można zrezygnować. Osoby, które każdego dnia są w trasie, ale także te, które wyjeżdżają jedynie od czasu do czasu, wiedzą, jak istotne jest bezpieczeństwo zapewniane przez opony – gwarantuje ono nie tylko bezpieczną jazdę, ale także punktualną realizację przewozu w wyznaczonym terminie.

Porównaj do 4 produktów:

14
14
Ist eine bezahlte Anzeige

Testy opon wskazują najlepszych producentów

Wybór odpowiedniego profilu przy kupnie opony do pojazdu ciężarowego pozwala to tajemnica sukcesu, dzięki której będziemy mogli przez długi czas być zadowoleni z naszego pojazdu i jego opon – od tego czynnika bardzo mocno zależy czas użytkowania. Dziś mamy wielu producentów, którzy konkurują o klientów wysoką jakością i atrakcyjną ceną. Także posród opon zimowych wystepują duże różnice. Niektóre modele są przeznaczone do mokrej nawierzchni, inne stosuje się do jazdy na śniegu i lodzie w terenie. Daje się to rozpoznać po szerokim profilu. Wiodącymi producentami opon terenowych są Michelin, Vredestein, Dunlop, Continental, Pirelli iGoodyear, oferujący dobre rozwiązania w tym segmencie.Opony firmy Bridgestone są zawsze jednymi z najlepszych. Duże zalety wykazują opony firmy Bridgestone-Reifen, czy też Goodyear-Reifen. Producent Michelin należy do klasycznych producentów opon do samochodów ciężarowych. Szerokość i profil opony są specjalnie dostosowane do potrzeb kierowcy. Głęboki profil opon zapewnia kierowcy w odpowiednich warunkach doskonałe prowadzenie pojazdu jak i bezpieczeństwo. Naukowcy i inżynierowie pracują nad udoskonaleniem opon , które zapewnią komfort jazdy także na drogach ekspresowych.

Do czego służą opony zimowe?

Opony zimowe stosuje się podczas zimowych warunków drogowych. Specjalna mieszanka gumy troszczy się o to, iż opony pozostają elestyczne także w minusowych temperaturach. W oponach zimowych powierzchnia beżnika wyposażona jest nie tylko w zwykły profil, jak w oponach letnich, ale także w specjalne lamelki. Konstrukcja opony zapewnia długie przebiegi oraz komfortową jazdę zimą, jak również lepszą kontrolę nad pojazdem na zmrożonych i zaśnieżonych nawierzchniach. . Z uwagi na znacznie intensywniejsze zużywanie w porównaniu z oponami do pojazdów ciężarowych i istotnie wyższe ciśnienia powietrza opony do pojazdów nie mogą być miękkie, ale muszą charakteryzować się twardszą strukturą. Dla decydujących detali najważniejszy jest profil. Wybór odpowiedniego profilu przy kupnie opony do pojazdu ciężarowego pozwala to tajemnica sukcesu, dzięki której będziemy mogli przez długi czas być zadowoleni z naszego pojazdu i jego opon – od tego czynnika bardzo mocno zależy czas użytkowania

Powrót do góry