Wybrane filtry

Motocyklowy olej silnikowy

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Marka


Sprzedawca


Pojemność opakowania (l)

do

Oleje motocyklowe

Dzisiaj praktycznie już nie można spotkać właściciela jednośladu, który nie dba o wygląd lub stan techniczny swojego środka transportu. Olej do motocykla to cud techniki, który ma wiele zadań, na przykład:

  • olej do motocykla musi zapewnić odpowiednią lepkość;
  • musi skutecznie zadbać o prawidłową pracę silnika (smarowanie, czyszczenie, chłodzenie oraz ochrona przed korozją).

Jeszcze nie tak dawno, kiedy motocyklista zastanawiał się jaki olej do motocykla kupić, sprawa nie była taka skomplikowana. Wybór opierał się o takie charakterystyki jak lepkość oraz technologia bazy olejowej. W obecnych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej: konstruktorzy opracowują bardziej skomplikowane rozwiązania ze względu na surowe normy emisji spalin oraz wysoką cenę paliwa.

Wybierając oleje silnikowe do motocykli należy zapoznać się z rekomendacjami producenta pojazdu. Z pewnością nie warto kupować tani oraz niesprawdzony olej silnikowy do motocykla, ponieważ grozi to uszkodzeniem. Z pewnością koszty naprawy lub wymiany silnika przekroczą zaoszczędzoną kwotę, więc taka oszczędność nie jest opłacalna.

Oleje silnikowe motocyklowe – na co zwrócić uwagę?

Lepkość oleju nie jest jedyną ważną charakterystyką. Ponieważ skrzynia jest zespolona z silnikiem, oleje motocyklowe muszą zawierać dodatki na bazie fosforu, siarki oraz cynku. Dlatego należy uważnie zapoznać się z zaleceniami producenta. Ignorowanie rekomendacji może doprowadzić do uszkodzeń, na przykład, tarcz sprzęgła.

Również należy pamiętać o tym, że olej motocyklowy należy częściej wymieniać niż olej samochodowy. Dokładne zalecenia zawarte są w dokumentacji technicznej. Zaleca się wymieniać olej w przybliżeniu od 3 000 km (Enduro) – 6 000 km (motocykli chłodzone powietrzem oraz olejem) do 12 000 km (motocykli chłodzone cieczą). Jednak w przypadku, gdy nie jeździmy motocyklem dużo w okresie letnim, olej motocyklowy i tak należy wymienić po zakończeniu sezonu. Również dobrze jest wymienić olej wtedy, kiedy dopiero kupiliśmy jednoślad, nawet jeżeli jego właściciel zapewnił nas, że olej został wymieniony.

Oprócz wymiany oleju motocyklowego, należy pamiętać o regularnej kontroli poziomu. Eksperci zalecają kontrolowanie poziomu oleju motocyklowego każde 1 000 kilometrów.

Bezwzględnie należy pamiętać o tym, żeby nie używać oleju samochodowego, który nie jest przeznaczony do smarowania silników motocyklowych. Na rynku dostępne następujące oleje silnikowe do motocykli:

  • mineralne;
  • półsyntetyczne;
  • syntetyczne.

Właściwy dobór oleju do motocykli oraz właściwa wymiana zapewnią bezproblemową pracę silnika.

Porównaj do 4 produktów:

37
Jeszcze 17 wyników
37
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry