Wybór opon na JEEP wg samochodu

JEEP Samochód - wybór

Opony do Jeep

Jeep to marka samochodowa, zajmująca się głównie produkcją aut do jazdy typu off-road. Jeep istnieje na rynku już ponad 70 lat, co świadczy o bogatym doświadczeniu i historii firmy. Z racji tego, że Jeep kojarzy się z pojazdami terenowymi, przy wyborze odpowiednich opon do samochodów tej marki należy skupić się głównie na tym. Najważniejszym elementem jest przeznaczenie. Jeśli zamierzamy użytkować samochód głównie w warunkach off-road, to opony powinny być przystosowane właśnie do takiej jazdy.

Ważne czynniki przy wyborze opon

Opony należy kupować również w zależności od tego, czy mają być wykorzystywane zimą czy latem. Opony zimowe najczęściej wybierane są z bieżnikiem symetrycznym lub kierunkowym. Charakteryzuje się on wysokim stopniem przyczepności na ośnieżonej i zabłoconej drodze. Taki bieżnik posiada symetryczną siatkę nacięć na całej swojej powierzchni. Odpowiadają one właśnie za odprowadzanie wody i śniegu spod opony, a co za tym idzie, poprawiają trakcję i komfort jazdy. Opony letnie natomiast najczęściej występują w wersji asymetrycznego bieżnika. Sprawdza się n doskonale na mokrej i suchej nawierzchni, zarówno w wysokich temperaturach, jak i w chłodniejsze letnie dni. Opony dla samochodów Jeep powinny mieć odpowiedni stopień elastyczności, aby poradzić sobie przy jeździe w trudnym terenie.

Ogumienie do samochodów terenowych jest o wiele masywniejsze, niż do osobówek o małej mocy. Konstrukcja takich opon jest mocniejsza i bardziej odporna na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Warto kupić opony dodatkowo wzmacniane, aby jazda po nierównym terenie, korzeniach, dziurach i innych przeszkodach była łatwa i sprawna. W zależności od modelu auta, rozmiary opon Jeep będą się znacznie różnić, jak dla przykładu 215/75 R15 w Jeep Cherokee bądź 255/75 R17 we Wranglerze.

Powrót do góry