Wybrane filtry

Każdy teren

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony terenowe

Pojazdy terenowe, zwane także SUVami, osiągają zawsze wyższe wartości zużycia I w międzyczasie stały się bardzo modnym typem samochodów. Jednakże posiadanie SUVa nie oznacza, że będziemy w stanie automatycznie pokonać każdy typ terenu. Do tego celu potrzebne sa przede wszystkim wydajne opony. W przypadku opon terenowych do pojazdów z napędem na cztery koła rozróżniamy różne typy. Dlatego też należy pamiętać o tym, aby opony miały odpowiednią jakość i dogodną cenę.

Wszystkie opony mają różne własności

Pojazdy terenowe dostarczane są zasadniczo z oponami terenowymi do pojazdów terenowych. W ich przypadku starano się osiągnąć kompromis, jeśli chodzi o przydatność do nawierzchni, przydatność do danego terenu a ceną. Ich dużą zaletą jest możliwość używania w każdej porze roku. Zatem można zapomnieć kosztownej wymianie opon co pół roku. Poza tym zapewniają kulturę jazdy na drodze w kwestii przydatności w terenie lub na lodzie dzięki specjalnej konstrukcji opon. Uniwersalne opony terenowe do pojazdów terenowych zapewniają wypadkową własności opon letnich i drogowych oraz zimowych I terenowych.. Ponadto uniwersalne opony terenowe do pojazdu z napędem na cztery koła to wariant preferowany na niemieckich ulicach, zapewniają cechy dogodne dla każdego użycia. SUV to także pojazd z napędem na cztery koła. Jednakże w kategorii opon uniwersalnych do pojazdów z napędem na cztery koła mamy różne typy, spośród których klient może wybrać ten o cechach, których szuka. Mamy wersje nadające się do jazdy po ulicach, do jazdy w terenie, a także opony, które są w stanie sprostać najtrudniejszym warunkom pogodowym. Należy przy tym rozpatrzyć następujące kwestie: jak często jeżdżę ulicami a jak często w terenie? Opona o grubszym profilu będzie nie tylko głośniejsza na ulicy, ale także spowoduje większe zużycie benzyny i sama będzie się szybciej zużywać. Ale opony, które zaprojektowano do jazdy po ulicach, są w stanie pokonać także krótkie odcinki w piachu, błocie lub śniegu. Niestety, nie ma takiej opony, która spełniłaby wszystkie oczekiwania.

O tym należy pamiętać w przypadku uniwersalnych opon terenowych do pojazdów z napędem na cztery koła

Po bieżniku opony można w bardzo łatwy sposób rozpoznać, do jakiego terenu najbardziej się nadaje. Jeśli część profilu, który ma bezpośredni kontakt z ulicą, jest istotnie wysoka, wówczas taka opona nadaje się do eksploatacji na ulicy. Jeśli za to duża część profile nie ma styczności z podłożem, wówczas taka opona nadaje się do zanurzenia w błocie, śniegu I wodzie a także do jazdy w terenie. Uniwersalne opony terenowe do pojazdów z napędem na cztery koła można dostosować do terenu przez ciśnienie powietrza. W przypadku żwiru lub skład ciśnienie powietrza należy zredukować o 10 procent w przypadku błota zaleca się -30 procent a dla silnie pofałdowanego terenu przy niższych prędkościach wartość ciśnienia powietrza należy opuścić do 50 procent wartości typowej.

Specjaliści przedstawili aktualne raporty na temat opon terenowych uniwersalnych. I tak Nokia nadaje się do najwyższych obciążeń, ale warto skorzystać zaufać takim producentom jak Bridgestone czy Michelin. Jednakże w przypadku tańszych produktów nie-markowych należy liczy się z obniżoną wydajnością. Ale opony markowe są dostępne online w dogodnych cenach.

 

Porównaj do 4 produktów:

1616
Jeszcze 20 wyników
1616
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry