Wybrane filtry

Każdy teren

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka

Pokaż wszystko

Oznakowanie UE


do

Sprzedawca

Dodatkowe Opcje

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa

Pojazdy terenowe, zwane także SUVami, osiągają zawsze wyższe wartości zużycia I w międzyczasie stały się bardzo modnym typem samochodów. Jednakże posiadanie SUVa nie oznacza, że będziemy w stanie automatycznie pokonać każdy typ terenu. Do tego celu potrzebne sa przede wszystkim wydajne opony. W przypadku opon terenowych do pojazdów z napędem na cztery koła rozróżniamy różne typy. Dlatego też należy pamiętać o tym, aby opony miały odpowiednią jakość i dogodną cenę.

Wszystkie opony mają różne własności

Pojazdy terenowe dostarczane są zasadniczo z oponami terenowymi do pojazdów terenowych. W ich przypadku starano się osiągnąć kompromis, jeśli chodzi o przydatność do nawierzchni, przydatność do danego terenu a ceną. Ich dużą zaletą jest możliwość używania w każdej porze roku. Zatem można zapomnieć kosztownej wymianie opon co pół roku. Poza tym zapewniają kulturę jazdy na drodze w kwestii przydatności w terenie lub na lodzie dzięki specjalnej konstrukcji opon. Uniwersalne opony terenowe do pojazdów terenowych zapewniają wypadkową własności opon letnich i drogowych oraz zimowych I terenowych.. Ponadto uniwersalne opony terenowe do pojazdu z napędem na cztery koła to wariant preferowany na niemieckich ulicach, zapewniają cechy dogodne dla każdego użycia. SUV to także pojazd z napędem na cztery koła. Jednakże w kategorii opon uniwersalnych do pojazdów z napędem na cztery koła mamy różne typy, spośród których klient może wybrać ten o cechach, których szuka. Mamy wersje nadające się do jazdy po ulicach, do jazdy w terenie, a także opony, które są w stanie sprostać najtrudniejszym warunkom pogodowym. Należy przy tym rozpatrzyć następujące kwestie: jak często jeżdżę ulicami a jak często w terenie? Opona o grubszym profilu będzie nie tylko głośniejsza na ulicy, ale także spowoduje większe zużycie benzyny i sama będzie się szybciej zużywać. Ale opony, które zaprojektowano do jazdy po ulicach, są w stanie pokonać także krótkie odcinki w piachu, błocie lub śniegu. Niestety, nie ma takiej opony, która spełniłaby wszystkie oczekiwania.

O tym należy pamiętać w przypadku uniwersalnych opon terenowych do pojazdów z napędem na cztery koła

Po bieżniku opony można w bardzo łatwy sposób rozpoznać, do jakiego terenu najbardziej się nadaje. Jeśli część profilu, który ma bezpośredni kontakt z ulicą, jest istotnie wysoka, wówczas taka opona nadaje się do eksploatacji na ulicy. Jeśli za to duża część profile nie ma styczności z podłożem, wówczas taka opona nadaje się do zanurzenia w błocie, śniegu I wodzie a także do jazdy w terenie. Uniwersalne opony terenowe do pojazdów z napędem na cztery koła można dostosować do terenu przez ciśnienie powietrza. W przypadku żwiru lub skład ciśnienie powietrza należy zredukować o 10 procent w przypadku błota zaleca się -30 procent a dla silnie pofałdowanego terenu przy niższych prędkościach wartość ciśnienia powietrza należy opuścić do 50 procent wartości typowej.

Specjaliści przedstawili aktualne raporty na temat opon terenowych uniwersalnych. I tak Nokia nadaje się do najwyższych obciążeń, ale warto skorzystać zaufać takim producentom jak Bridgestone czy Michelin. Jednakże w przypadku tańszych produktów nie-markowych należy liczy się z obniżoną wydajnością. Ale opony markowe są dostępne online w dogodnych cenach.

Porównaj do 4 produktów:

986
Jeszcze 20 wyników
986
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry