Wybrane filtry

Opony letnie samochodowe

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Jakie opony letnie wybrać?

Co roku zwiększa się liczba kierowców, którzy szczególnie dbają o bezpieczeństwo jazdy, polegającym na m.in. sprawdzeniu stanu technicznego opon. Przed rozpoczęciem sezonu letniego lub zimowego należy upewnić się w tym, że opony dedykowane zapewnią bezpieczeństwo jazdy. Jeżeli opony są zniszczone, z widocznymi śladami zużycia lub uszkodzenia, takie opony należy wymienić, czyli kupić nowe opony letnie. Właśnie w takich sytuacjach kierowcy często się zastanawiają, jakie opony letnie wybrać.

Wybór nie jest prosty, ponieważ każdego roku na rynku pojawiają się nowe modele oraz nowi producenci opon letnich. Ponadto w przypadku każdego kierowcy najlepsze opony letnie będą oznaczać co innego. Dla kierowców z ograniczonym budżetem, najlepszym ogumieniem na lato będą najtańsze opony letnie. Zaś dla kierowców, którzy cenią komfort jazdy, takim rozwiązaniem będą ciche opony letnie.

Z czego należy zacząć wybór? Najpierw należy się upewnić, jaki rozmiar ogumienia letniego jest odpowiedni do samochodu. Do dyspozycji kilka metod:

 • sprawdzenie dokumentacji technicznej samochodu
 • skorzystanie z konfiguratora opon, który jest dostępny na większości stron internetowych związanych z oponami
 • konsultacja ze sprzedawcą w sklepie samochodowym
 • sprawdzenie ciągów znaków, które znajdują się na boku opony letniej. W przypadku zakupu auta w salonie samochodowym, możesz mieć pewność, że jest to właściwy rozmiar. W innych przypadkach należy dodatkowo się upewnić
 • sprawdzenie na stronach internetowych producentów opon letnich

Kiedy należy wymienić zimowe ogumienie na opony samochodowe letnie? Kiedy na zewnątrz panuje stabilna temperatura powyżej +7°C, jest to sygnał dla kierowców, że nadszedł czas wymiany opon zimowych na opony letnie. Przy takiej temperaturze opony zimowe nie pełnią już swojej roli i szybciej się niszczą. Obecnie na rynku jest ogromny wybór letniego ogumienia, a dobre opony letnie wcale nie muszą być drogie.

Nowe opony letnie charakteryzują się m.in.:

 • zastosowaniem specjalnej mieszanki gumowej, która zapewnia bezpieczeństwo w warunkach wysokich temperatur i nagrzanej nawierzchni
 • zastosowaniem specjalnego wzoru bieżnika, który m.in. zapobiega powstaniu zjawiska aquaplaningu
 • zapewnieniem bezpieczeństwa na nawierzchni suchej oraz mokrej
 • Ponadto dobra opona letnia powinna m.in.:
 • charakteryzować się bardzo długim okresem eksploatacji
 • być odporną na zniszczenia
 • minimalnie wpływać na środowisko
 • zapewniać dobre osiągi i dobrą kierowalność

Na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru opony letniej? Ceny opon letnich są jednym z kryteriów decydujących o zakupie ogumienia. Jednak również należy uwzględnić rodzaj nawierzchni , indywidualny styl jazdy, parametry opon letnich, jak indeks prędkości, czy opony zapewniają cichą jazdę lub nie oraz inne czynniki. Warto sprawdzić opinie innych kierowców oraz jakie są polecane opony letnie, zasięgnąć porady u sprzedawców, sprawdzić fachową literaturę, na przykład, ranking opon letnich lub test opon letnich.

Porównaj do 4 produktów:

22100
Jeszcze 20 wyników
22100
Ist eine bezahlte Anzeige

Tanie opony letnie lub droższe? Ogumienie renomowanych producentów lub mniej znanych?

Zakup kompletu opon letnich może obciążyć budżet domowy. W przypadku SUV-ów cena kompletu letniego ogumienia może przekroczyć kwotę 2000 złotych. Obecnie coraz częściej rodziny posiadają dwa i więcej samochodów. Istnieje kilka rozwiązań, aby zmniejszyć koszty i kupić komplet opon letnich, jaki chcemy.

Opony letnie bieżnikowane mogą być alternatywnym rozwiązaniem pod warunkiem, że posiadamy wystarczające zasoby wiedzy i możemy ocenić stan opony bieżnikowanej.

Wcześniejsze zaplanowanie zakupu opony na lato jest jednym z najbardziej rozsądnych rozwiązań, ponieważ możemy skorzystać z akcji wyprzedażowych i sporo zaoszczędzić, kupując dobre opony letnie w obniżonej cenie.

Skorzystanie z wyszukiwarki opon również ma sporo zalet. Wprowadzając tylko podstawowe dane, otrzymamy adresy sklepów internetowych, gdzie możemy kupić samochodowe opony letnie w najbardziej atrakcyjnych cenach.

Czy tanie opony letnie zapewniają bezpieczeństwo? Letnie opony samochodowe od wiodących producentów charakteryzują się lepszymi osiągami, zastosowaniem własnych technicznych oraz technologicznych rozwiązań. Jednak tańsze opony letnie również są dobrym rozwiązaniem dla określonej liczby kierowców. Więc zanim podejmiesz ostateczną decyzję, jakie opony na lato kupić, warto zapoznać się nie tylko z testami opon letnich, a również uwzględnić czynniki indywidualne, na przykład, styl jazdy, odległości, rodzaj nawierzchni, średnie temperatury letnie oraz klimat regionu, w którym jeździsz.

W przypadku jednego kierowcy, najdroższe opony letnie, będą doskonale pełnić swoją funkcje. Jednak w twoim przypadku tańsze ogumienie może się okazać najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Należy więc poświęcić czas aby wybrać najlepsze opony letnie, które spełnią twoje oczekiwania.

Powrót do góry