Wybrane filtry

Opony rolnicze

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Sprzedawca


Konstrukcja

Kategoria cenowa

Opony rolnicze – co należy wiedzieć

Bez dobrych opon rolniczych nie jest możliwe skutecznie obniżenie kosztów prac w gospodarstwie rolnym. W związku z intensywnym rozwojem nauki, dziedzin technicznych oraz technologicznych, znacznie zwiększyła się oferta opon do maszyn rolniczych oraz do innej techniki, która znacznie ułatwia pracę farmerom.

Wybierając jaki rodzaj opony należy zamontować, należy wziąć pod uwagę specyfikacje danego środku transportu. Na przykład, opona rolnicza, która jest zamontowana na transporcie rolniczym podczas żniw, nie spełni swojej funkcji podczas siewu. Prawidłowo zamontowane opony do maszyn rolniczych są gwarancją efektywnej, rentownej i oszczędnej pracy techniki rolniczej z korzyścią dla farmera i środowiska.

Obecnie na rynku jest wiele producentów samochodowych, którzy oferują jakościowe ogumienie do techniki rolniczej, w tym również opony rolnicze bieżnikowane. Ogumienie rolnicze znajdziemy w ofercie takich producentów samochodowych jak Michelin, Firestone, Goodyear, Kleber, Continental i inne. Przed zakupem ogumienia należy sprawdzić wymiary opon rolniczych, upewniając się, że opony spełniają wymagania techniczne producenta samochodowego. Niezależnie od tego jakiemu producentowi ogumienia zaufamy, opony do maszyn rolniczych powinny:

  • być co najmniej dobrej jakości
  • zapewniać stabilną oraz bezpieczną pracę na dużych prędkościach, również w warunkach wysokich temperatur
  • zapewniać stabilność i niezawodność
  • charakteryzować się długim okresem eksploatacji
  • być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne
  • zapewniać stabilny ruch techniki rolniczej
  • spełniać niezbędne wymogi techniczne
  • zapewniać dobrą amortyzację
  • zapewnić kierowcy wysoki komfort

Na co zwrócić uwagę, wybierając nowe opony rolnicze?

Wcześniej lub później każdy kierowca musi rozważyć zakup nowych opon rolniczych. Czy warto inwestować w znaną markę? A może po prostu wybrać tanie opony rolnicze?

Każdy kierowca, farmer lub przedsiębiorca chciałby jak najwięcej zaoszczędzić. Warto jednak pamiętać, że opony do techniki rolniczej są jednym z najważniejszych elementów, które gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność. Opony rolnicze są wyjątkowo intensywnie eksploatowane, ponieważ technika niekiedy pracuje nawet przez całą dobę. Długi okres eksploatacji techniki rolniczej w dużej mierze zależy od jakości opony. Tym bardziej mało kto z rolników lub farmerów może sobie pozwolić na przestój, na przykład w okresie żniw, z powodu problemów z ogumieniem. A zatem im wyższa jest jakość opony do maszyn rolniczych, tym więcej na tym można skorzystać

Kupując tanie opony rolnicze musisz mieć pewność, że ogumienie pochodzi od sprawdzonego producenta i spełnia wymogi techniczne. Przede wszystkim tanie opony rolnicze powinni zapewniać bezpieczeństwo oraz komfort, być niezawodne w dowolnych warunkach i charakteryzować się długim okresem eksploatacji.

Warto więc wcześniej przygotować się do zakupu odpowiedniego ogumienia do techniki rolniczej. Warto sprawdzić oferty sklepów stacjonarnych i internetowych, dowiedzieć się o możliwych akcjach promocyjnych lub rabatach.

Porównaj do 4 produktów:

8
8
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry