Wybrane filtry

Opony samochodowe

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony do samochodów osobowych

Auto, które jest w dobrym stanie technicznym, to pierwszy warunek bezpiecznej jazdy. Ostrożność kierowcy i dobre warunki drogowe to również jeden z takich warunków. Innym, bardzo ważnym czynnikiem, wpływającym na wygodę i bezpieczeństwo jazdy, są opony do samochodów osobowych. Są one elementem, który przenosi moc pojazdu na ulicę. Opony powinny zapewnić krótką drogę hamowania i wysoką stabilność, nawet przy mokrej nawierzchni. Z dobrymi oponami także trudne manewry dają się łatwiej przeprowadzic. Poza tym dobre opony pozwalają zaoszczędzić paliwo. Tak więc jest wiele argumentów przemawiających za dobrym ogumieniem. Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo. Dobre opony nie muszą być też koniecznie drogie.

Jakie są rodzaje opon samochodowych?

Istnieją trzy kategorie opon samochodowych. Opony letnie, zimowe i wielosezonowe mogą zostać zamontowane we wszystkich rodzajach samochodów osobowych. Posiadacz auta może wybrać między różnymi markami i klasami opon. Na co przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, to rozmiar opony, zależny od wielkości kół pojazdu. Tak więc na jedną felgę można zamontować różne rozmiary opon, bez negatywnego wpływu na jakość jazdy. Największe różnice między poszczególnymi rodzajami opon leżą w profilu i materiale wykonania. Zalety opon całorocznych można łatwo wymienić. Potrzebny jest tylko jeden komplet opon, co obniża koszty. Montaż opon wiosną jesienią jest niepotrzebny. Szczególnie zalecane są one dla kierowców nie jeżdżących zbyt często i którzy nie zyżywają więcej niż dwa komplety opon w ciągu sześciu lat. Są popularne w rejonach, gdzie rzadko wystepują opady śniegu.

Opony letnie, zimowe i wielosezonowe

Najczęściej kupowanymi oponami w Niemczech są opony letnie. Są one przeznaczone do jazdy w wyższych temperaturach i posiadają specjalny profil umożliwiajacy jazdę na suchej lub mokrej nawierzchni. Ogumienie letnie podczas gorących dni zapewnia bezpieczną podróż. Opony te umożliwiają przy ekstremalnie wysokich temperaturach dobrą przyczepność. Są przeznaczone do wszystkich rodzajów pojazdów i są produkowane przez firmy Michelin, Continental,Yokohama i inne. Kiedy kończą się ciepłe dni i powoli zbliża się zima, opony letnie należy zmienić na zimowe. Lepiej zrobić to odpowiednio wcześniej. Z jednej strony, ponieważ pogoda już we wrześniu może sprawić nieprzyjemną niespodziankę, z drugiej strony, gdyż w Niemczech istnieje obowiązek posiadania opon zimowych. Specjalny profil opon zimowych zapewnia bezpieczną jazdę przy śniegu czy deszczu. Najwyższym priorytetem przy produkcji opon zimowych jest bezpieczeństwo. Można je kupić we wszystkich rozmiarach i do wszystkich rodzajów aut. Opony zimowe najłatwiej rozpoznać po symbolach, np. płatek sniegu znajdujący się na zewnętrznej stronie opony. Alternatywą dla wszystkich, którzy niechętnie zmieniają opony po sezonie, są opony wielosezonowe. Sprawują się one dobrze zarówno latem jak i zimą. Mogą one być trochę droższe od zwykłych opon. Wprawdzie opony te zapewniają wygodę i bezpieczeństwo jazdy, nie mogą jednak wykazać wszystkich cech, jakie posiadają opony letnie czy zimowe.

Na każdą pogodę odpowiednie opony - u nas porównaj i dokonaj zakupu.

Porównaj do 4 produktów:

39781
Jeszcze 20 wyników
39781
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry