Wybrane filtry

Opony 205 55 R16

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony 205/55 R16 – co należy wiedzieć

Opony 205/55 R16 samochodowe są jednym z najbardziej popularnych rozmiarów ogumienia dla aut, które znajdziemy w ofercie takich producentów samochodowych jak:

  • Goodyear
  • Dunlop
  • Hankook
  • Fulda
  • Pirelli
  • Michelin
  • Bridgestone

Wybór opon jest ogromny i często kierowca się zastanawia jakie opony 205 55 r16 kupić – nowe czy używane, znanych lub nowych marek. Więc zanim podejmiemy ostateczną decyzje, należy zapoznać się z różnymi źródłami informacji jak: ranking opon 205 55 r16, opinie innych kierowców i personelu sklepów samochodowych.

Opony R 16 205/55 – o czym zazwyczaj martwią się kierowcy

Jedno z najczęstszych pytań- czy należy zakupić opony nowe 205 55 r16 czy używane? Czy tanie opony 205 55 r16 gwarantują bezpieczeństwo i komfort jazdy? Jeżeli opony samochodowe mają widoczne ślady użytkowania i uszkodzenia, rekomendowany przez producenta termin eksploatacji minął, to takie opony 205 55 16 należy wymienić na nowe.

Czy warto zrezygnować z zakupu opony 205 55 r16, cena których przekracza nasze możliwości finansowe? Zalecamy wcześniejsze planowanie zakupu ogumienia, ponieważ sklepy stacjonarne i internetowe zazwyczaj oferują promocje i obniżki posezonowe. W takich sytuacjach cena opony 16 205 x 55 będzie bardziej dostępna i przyjazna dla naszego budżetu domowego . Jednak należy pamiętać, że nowe opony 205 55 r16 do auta od sprawdzonego producenta gwarantują bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i kierowcy, a niekiedy mogą uratować i życie.

Nie zawsze opony nowe 205/55 R16 muszą być najdroższe, co potwierdzają liczne testy opon 205/55 R16 oraz rankingi. Nowe opony budżetowych producentów samochodowych również posiadają dobre parametry techniczne i produkowane są zgodnie z międzynarodowymi normami jakości. Należy uwzględnić jako dużo jeździmy i w jakich warunkach- miasto, teren mieszany i inne. Jeżeli poruszamy się tylko w mieście i pokonujemy niedługie odległości, wtedy nowe opony budżetowego producenta samochodowego spełnią swoją rolę – zapewnią bezpieczeństwo jazdy i oszczędność paliwa.

205 55 R16 - doskonały rozmiar do pojazdów

Rozmiar opony 205 55 R16 jest sportową wersją zwykłych opon 205er, i znajduje zastosowanie szczególnie w samochodach osobowych klasy średniej i w autach rodzinnych. Opony w tym rozmiarze zazwyczaj oferują zrównoważony zakres, ale nawet tutaj są specjaliści..

Przekonujący pakiet = solidne wykonanie

Tylko opona, która gwarantuje najlepsze cechy może znaleźć się w tej klasie. Opony w wymiarze 205 55 R16 muszą nieustannie przechodzić odpowiednie testy i nawet w sytuacjach ekstremalnych powinny zapewnić bezpieczeństwo, nawet przy dużych prędkościach. Duże i ciężkie pojazdy są szczególnym wyzwaniem przy produkcji opony. Oprócz dobrego przyspieszania i hamowania cechy te są kluczowe. Ale także komfort jazdy oraz zużycie paliwa odgrywa ważną rolę w wyborze opony. Wdrożenie wszystkich tych aspektów przedstawia dla producentów ciągłe wyzwania. Ale dziś już tylko producenci Premium oferują dobre rozwiązania, ale także dostawcy z segmentu budżetowego, jak Toyo czy Kumho.

Opony letnie-Test ADAC

ADAC przetestował kilka popularnych opon letnich w rozmiarze 205 55 R16 (w teście opon ADAC 2012) i ujawnił wyniki. Spośród 15 opon w teście tylko pięć, czyli jedna trzecia, było dobrze wyważone. Wiele opon ujawniło swe słabe cechy, szczególnie na mokrej nawierzchni. Dokładnie w ten charakterystyczny sposób zawsze oddziela w oponach letnich pszenicę od plew.

U obecnych zwycięzców testów każdy model ma bardzo mocne strony - na przykład OptiGrip Goodyear oferuje znacznie lepszą charakterystykę zużycia niż większość konkurencyjnych modeli, Cinturato P7 Pirelli jednocześnie charakteryzuje się bardzo niskim poziomem hałasu. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, z kolei króluje model Hankook Kinergy Eco.

Opony o wymiarach 205 55 R16 można znaleźć przede wszystkim w większych samochodach klasy średniej. Wymagania eksploatacyjne są generalnie wyższe niż w mniejszych samochodach w tym segmencie. Niemniej jednak, są to często indywidualne cechy opony, które przyczyniają się do podejmowania decyzji o zakupie.

Porównaj do 4 produktów:

1234
Jeszcze 20 wyników
1234
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry