Wybór opon na RENAULT wg samochodu

RENAULT Samochód - wybór

Opony do Renault

Kupując opony zimowe do samochodów marki Renault warto wybrać jedne z popularniejszych modeli opon do aut osobowych. Renault to chętnie wybierana marka nie tylko przez polaków, ale również innych kierowców krajów europejskich. Opona zimowa powinna być elastyczna, bez względu na panujące warunki atmosferyczne, ale także charakteryzować się odpowiednim stopniem przyczepności. Najlepiej tej charakterystyce odpowiadają opony z kierunkową rzeźbą bieżnika i to właśnie ten rodzaj jest wybierany najczęściej przy projektowaniu nowych modeli opon zimowych. Kierunkowy bieżnik posiada nacięcia w kształcie litery «V», co powoduje równy nacisk na całą powierzchnię opony. Przylega ona również do jezdni większą częścią powierzchni, dzięki czemu trakcja jest odpowiednia, a przyczepność wysoka.

Co wybrać?

Należy również zwrócić uwagę na taki parametr, jak droga hamowania. W przypadku opon zimowych musi być ona jak najkrótsza, szczególnie na zaśnieżonej drodze. Krótka droga hamowania pozwala zapobiec wypadkom lub niekontrolowanym poślizgom. Jednym z najchętniej wybieranych jest Renault Clio. W zależności od mocy silnika należy dobrać opony o odpowiednim rozmiarze oraz charakterystykach. Ciekawym wyborem jest Bridgestone Blizzak. Opony Bridgestone to jedne z najlepszych na rynku. Ogumienie to jest mocne i pewne na drodze. Ta marka specjalizuje się w wypuszczaniu na rynek produktów klasy Premium. To najlepszy wybór dla tych, którzy oczekują najlepszych osiągów.

Jeśli jednak nie posiadasz tak dużego budżetu na zakup opon zimowych, warto zastanowić się nad Yokohama W.drive. Są to opony klasy średniej, która charakteryzuje się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Dla tych, którzy szukają opon niskobudżetowych, ciekawą opcją będzie Neolin NeoWinter. Cena tych opon jest niska, a osiągi stosunkowo dobre. Opona sprawdzi się w zimowych warunkach na polskich drogach, głównie do jazdy po mieście. 

Powrót do góry