Wybrane filtry

Felgi aluminiowe samochodowe

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Rozmiar felgi

Indeks felgi

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Marka


Pokaż wszystko

Felgi aluminiowe – dlaczego są lepsze?

Według wielu parametrów felgi aluminiowe są lepsze niż felgi stalowe. Kierowcy mogą eksperymentować ze wzornictwem, charakteryzują się bardzo wysoką jakością produkcji, są bardzo lekkie.

Dynamiczny rozwój produkcji aluminium i zakładów przetwórczych sterowanych komputerowo spowodował, że felgi aluminiowe stały się bardzo popularne wśród wielu kierowców, którzy docenili szereg ich zalet, m.in.:

  • Atrakcyjny wygląd

Zanim ostatecznie zdecydujesz jaką felgę kupić, pamiętaj, że felgi nawet na najlepszym zdjęciu, a na samochodzie – są to dwie różne opcje. Przy wyborze felgi znaczenie ma każdy szczegół: kolor samochodu, waga, etc. Wybierz 2-3 modeli felgi, poproś sprzedawcę postawić felgi obok samochodu i dokonaj oceny wizualnej na odległości 10-15 m. W ten sposób możesz się przekonać czy felga pasuje do twojego samochodu, czy nie.

  • Nieduża waga i niezawodność

Trwałość felgi zależy od konstrukcji, jakości stopu i wykonania technologicznego na każdym etapie produkcji. Felgi aluminiowe są o 20-50% lżejsze niż felgi stalowe, co wpływa na lżejsze i bardziej płynne prowadzenie samochodu, większy komfort jazdy i mniejsze zużycie zawieszenia.

Felgi aluminiowe –cena oraz jakość

Nawet jeżeli nie bierzemy pod uwagę jakość dróg, to wybierając felgi aluminiowe, należy zwrócić uwagę na jakość, trwałość konstrukcji oraz jakość produkcji. Kupić tanie felgi – to naturalny odruch większości kierowców. Jednak należy zwrócić uwagę na to, czy felga posiada atesty oraz jaka firma jest producentem.

Jeżeli budżet domowy pozwala, warto kupić felgi renomowanych producentów. Jeżeli budżet jest ograniczony, można kupić felgi produkowane w innych państwach, ale według technologii państw Europy Zachodniej, np. Niemcy czy Włochy. Jeżeli budżet jest bardzo ograniczony, jedną z opcji jest zakup felg używanych.

Niestety, wysoka cena felgi aluminiowej nie zawsze musi oznaczać wysoką jakość wykonania. Jeżeli różnica w cenie nie jest duża, warto zastanowić się nad zakupem felgi od renomowanego producenta.

Montaż felg aluminiowych niewiele różni się od montażu felg stalowych. Taki montaż można wykonać samodzielnie. Jednak należy rozważyć montaż felgi w serwisie samochodowym, ponieważ:

  • montaż wykonuje się z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu
  • wywarzanie kół wykonuje się przy pomocy specjalnego oprogramowania

Aluminiowe felgi – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Należy pamiętać, że podstawowym kryterium przy wyborze felgi jest bezpieczeństwo oraz jakość wykonania. Nawet jeżeli wzornictwo jest bardzo modne w danym sezonie, a jakość nie jest najlepsza, zalecamy rozważyć zakup innej felgi. Należy również zapoznać się z danymi technicznymi oraz rekomendacją producenta.

Zalecamy zakup felg w sprawdzonych sklepach stacjonarnych i internetowych. Szczególnie należy zwrócić uwagę na felgę, która według sprzedawcy pochodzi od renomowanego producenta, a jest bardzo tania.

Porównaj do 4 produktów:

9150
Jeszcze 20 wyników
9150
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry