Wybrane filtry

Opony 225 40 R18

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony o rozmiarze 225 40 R18: dla kierowców lubiących jazdę sportową

Opony sportowe muszą spełniać wymagania zarówno na torze wyścigowym oraz w codziennych warunkach. Czasopismo Sport Auto opublikowało trzy zalecenia kupna.

Opony sportowe - do samochodów tunningowych

Opony o rozmiarze 225 40 R18 są używane przede wszystkim w samochodach sportowych i dostosowane do samochodów średnich i kompaktowych, takich jak Mercedes A250, Mazda 3 MPS, lub Golf GTI. W odróżnieniu od zwykłych opon opony sportowe muszą nie tylko gwarantować dobre właściwości jezdne, ale także dobre prowadzenie przy dużych prędkościach i w wąskich zakrętach, zarówno na suchej jak i na mokrej nawierzchni. Ponadto poziom hałasu i opór toczenia odgrywają dużą rolę. Specjalne mieszanki gumowe i profile zapewniają, że ścieranie nawet przy szybkim tempie jazdy nie jest zbyt wysokie, a dobra przyczepność jest zapewniona w każdych warunkach pogodowych.

Trzech zwycięzców testu

Magazyn Sport Auto przetestował w teście opon letnich 2013 dziesięć opon sportowych w wymiarze 225 40 R18. Zwycięzcą został model Dunlop Sport Maxx RT, której otrzymał dobre wyniki za drogę hamowania, wydajność, precyzję kierowania, zwinność i elastyczność. Za nim uplasował się Michelin Pilot Sport 3, który zapewnił wysoką precyzję na suchych trasach. Trzecie miejsce zajął ostatecznie Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, który miał dobre właściwości hamowania i dobrze się spisywał na mokrej nawierzchni. Funkcje i ceny tych opon są do siebie bardzo zbliżone. Gdy opony te używane są głównie w mieście, powinny być zakupione opony całoroczne.

Opony o rozmiarze 225 40 R18 są używane przede wszystkim w samochodach sportowych i dostosowane do samochodów średnich i kompaktowych.

Porównaj do 4 produktów:

591
Jeszcze 20 wyników
591
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry