Wybrane filtry

Opony

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony – oznaczenia oraz klasyfikacja

Opony samochodowe są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia auta, od których zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy. Ponadto, odpowiednio dopasowany rozmiar opon zmniejsza zużycie paliwa.

Jeżeli nie jesteśmy pewni jak rozmiar opon należy kupić, powinniśmy sięgnąć do dokumentacji technicznej, skorzystać z kalkulatora rozmiaru opon lub odczytać oznaczenia opon, które są podane na jej boku. Oznaczenia opon zawierają następującą informacje:

 • markę
 • wymiary opon
 • szerokość oraz wysokość boku
 • średnicę
 • typ konstrukcji
 • indeks prędkości opon oraz nośności

Na przykład, opona z oznaczeniem 225/55 R 17 97 W informuje o:

 • 225 – szerokość opony 225 mm
 • 55 – wysokość boku, która stanowi 55% szerokości
 • R - konstrukcja radialna
 • 17 - wewnętrzna średnica, cali
 • 97 - indeks nośności opony, czyli maksymalne obciążenie
 • W - indeks prędkości opon, czyli maksymalna prędkość (W: 270 km/h)

Opony nowe, używane czy bieżnikowane? Opony tanie czy znanych marek? Czyli ceny, marki opon i producenci

Jeżeli wiedzę o oznakowaniu opon opanujemy raz i na zawsze, to kwestia jakie ogumienie wybrać - chińskie, znanych marek, nowe, używane czy opony bieżnikowane (nalewane) wraca jak bumerang przy każdym zakupie ogumienia, niezależnie od tego czy kupujemy w sklepie internetowym czy w specjalistycznym sklepie opon, hipermarkecie lub sklepie samochodowym.

Wybór nie tylko odpowiednich, ale i dobrych opon, które spełnią nasze oczekiwania w zakresie charakterystyk technicznych oraz w zakresie ceny wcale nie jest taki prosty. Każdy producent samochodowy twierdzi, że jego ogumienie jest najlepsze na rynku. Dodatkowo, prawie każdego roku w sklepie z oponami pojawiają się nowe marki opon, które kuszą atrakcyjną ceną i ulepszonymi charakterystykami ogumienia, obiecując oszczędność paliwa i lepszą przyczepność do nawierzchni.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzje jakie opony kupić - nowe, używane, nalewane, najtańsze czy droższe, należy sprawdzić różne źródła informacji, ranking opon, zasięgnąć porady na forum lub odwiedzić niejeden sklep z oponami. Dokonując porównania opon należy wziąć po uwagę jak dużo jeździmy, w jakich warunkach pogodowych oraz po jakiej nawierzchni. Warto skorzystać z internetowej porównywarki opon, żeby skutecznie przeanalizować ceny opon w sklepach stacjonarnych i internetowych. Dodatkowo sklepy internetowe proponują wyszukiwarkę opon i konfigurator, co znacznie ułatwia podejmowanie decyzji w zakresie ceny oraz producenta /marki ogumienia.

Idealnym rozwiązaniem jest zaplanowanie zakupu ogumienia wcześniej lub poza sezonem. Wtedy możemy kupić opony najtaniej. Konkurencja na rynku wśród sklepów internetowych i stacjonarnych jest duża, co wpływa na dogodniejsze warunki zakupu samochodowych opon i niższe ceny. Niektóre sklepy internetowe oferują usługę bezpłatnego zwrotu zakupionych opon samochodowych. Na przykład, postanowiliśmy kupić zamienniki opon, ceny których przekonali nas do tego rozwiązania. Nawet jeżeli sprawdzimy rozmiar ogumienia przy pomocy kalkulatora opon, może się okazać, ze zakupiony towar nie spełnia naszych oczekiwań. W przypadku możliwości darmowej wymiany, możemy wrócić do znanej nam marki opon samochodowych bez poniesienia dodatkowych kosztów.

Niektóre sklepy, specjalizujące się w sprzedaży opon i dbające o komfort klienta, proponują darmową dostawę zakupionych opon samochodowych. Zatem, gdzie korzystniej kupić opony - w sklepie internetowym czy w sklepie stacjonarnym? Jest to indywidualna decyzja każdego kierowcy.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, może się okazać, że najtańsze opony są najlepszymi oponami w naszym przypadku. Może się również okazać, że jesteśmy szczęściarzami, ponieważ wybrane przez nas opony, których sprzedaż nie była dostępna przez Internet, została właśnie uruchomiona w najbardziej atrakcyjnych cenach. Zaoszczędzone pieniądze zawsze możemy przeznaczyć na dowolny cel, na przykład, udoskonalenie bezpieczeństwa naszego samochodu czy zakup nawet opony run flat.

Porównaj do 4 produktów:

65774
Jeszcze 20 wyników
65774
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry