Wybór opon na TOYOTA wg samochodu

TOYOTA Samochód - wybór

Opony do Toyota

Wybierając opony do Toyoty, trzeba początkowo określić, jaki mato być rodzaj opony. Oczekiwania wobec opon letnich będą nieco inne niż wobec opon zimowych. Wybierając jakiekolwiek opony należy zwrócić uwagę na wzór bieżnika. Kierunkowy bądź symetryczny bieżnik dzieli się na dwie, równe części. Taka rzeźba sprawdza się najlepiej w oponach zimowych, gdyż posiada wysoki stopień przyczepności na ośnieżonej i oblodzonej drodze. Równomierny nacisk na całą powierzchnię opony daje możliwość lepszej trakcji i większego bezpieczeństwa podczas jazdy. Do opon letnich rekomenduje się zakup opon o asymetrycznej rzeźbie bieżnika. Pozwala ona na dobrą przyczepność na różnych rodzajach dróg. Odprowadza również sprawnie wodę i zapobiega powstawaniu zjawiska aquaplaningu.

Najlepsze opony Toyota

Opony do samochodów Toyota dobieramy względem modelu auta. Do aut, przeznaczonych po jeździe głównie w warunkach miejskich oraz tych o średniej mocy silnika poleca się opony Continental WinterContact. Continental to opony z najwyższej półki, zapewniające najlepsze osiągi w zimowych warunkach. Jeśli posiadamy nieco mniejszy budżet na zakup opon można wybrać Dębica, na przykład Frigo 2, które równie dobrze poradzą sobie na zimowych, polskich drogach, a kosztują nieco mniej.

Do Toyoty o wiekszej mocy silnika i modeli z napędem na 4 koła potrzebujemy nieco innej opony. Musi być ona mocniejsza, odporna nie tylko na uszkodzenia mechaniczne czy przebicia, ale również nadawać się do jazdy w trudnym terenie. Dobrym wyborem będzie Bridgestone DMZ3. Opona ta posiada doskonałe opinie oraz osiągi. Bridgestone to jeden z największych koncernów na świecie, a nad dokładnością i jakością wytwarzania ogumienia pracują najlepsi specjaliści w dziedzinie motoryzacji.

Powrót do góry