Opony do Smart

Smart to samochód, przeznaczony głównie do jazdy po mieście. Niektóre modele Smart mają nieco mocniejszy silnik, co wiąże się z innymi potrzebami odnośnie opon. W związku z tym należy mu dobrać odpowiedni rodzaj opon. Opony wybieramy w zależności od tego, który z modeli samochodu posiadamy oraz oczekiwań, jakie mamy wobec jazdy. Idealne opony będą się także różnić w zależności od warunków atmosferycznych, w jakich samochód ma być użytkowany. Opony do Smart można dostać w różnych, popularnych rozmiarach.

Jakie opony zimowe do Smart?

Opony różnią się od siebie charakterystyką, właściwościami oraz budową. Dla mniejszych modeli typu Smar Fourfour świetnie sprawdzą się opony Fulda Kristal oraz Uniroyal MS Plus. Są to opony klasy średniej. Ogumienie z tej półki charakteryzuje się dobrymi osiągami i stosunkowo niską ceną. Specjaliści od projektowania opon dbają o odpowiednie właściwości ogumienia. Należy zwrócić szczególną uwagę na drogę hamowania. Zwłaszcza w przypadku opon zimowych powinny się one odznaczać krótką drogą hamowania na ośnieżonej drodze. Oprócz tego opony powinny być odporne na niskie temperatury i elastyczne nawet przy zmianie warunków pogodowych.

Do Smart Roadster Coupe warto zakupić opony Pirelli Cinturato Winter. Firma Pirelli to jedna z lepszych firm na rynku, dzięki czemu można się nie martwić o bezpieczeństwo podczas jazdy. Dobrze sprawdzą się również modele firmy Nokian, na przykład WR Snowproof. Dobrym wyborem będzie także Hankook Winter i*cept. Opony tych firm to produkty półki premium. Są one jednymi z najdroższych na rynku, jednak zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas jazdy w trudnych warunkach, na śniegu oraz oblodzonej nawierzchni. 

Powrót do góry