Wybrane filtry

Opony zimowe samochodowe

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Jakie opony zimowe są najbardziej optymalne?

Każdy kierowca powinien pamiętać o wymianie opon letnich na dobre opony zimowe. Jeżeli nie jesteś pewien jakie opony zimowe są najbardziej optymalne do twojego samochodu, warto sprawdzić rekomendacje producenta, zasięgnąć dodatkowych informacji, zapoznać się z opiniami innych kierowców, analizować ranking opon zimowych, zasięgnąć porady u specjalistów sklepów stacjonarnych lub internetowych.

Obecnie wiele sklepów stacjonarnych i internetowych oferuje duży wybór nowych opon zimowych w różnych pólkach cenowych. W zależności od regionu, stylu jazdy i innych kryteriów każdy kierowca znajdzie tanie opony, budżetowe lub klasy Premium, które spełnią jego lub jej oczekiwania. Wybierając opony zimowe należy pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru ogumienia. Warto również zaplanować zakup wcześniej, korzystając z posezonowych obniżek lub korzystając z rabatu za zakup, na przykład, kompletu opon zimowych.

Tanie opony zimowe – czy warto?

W przypadku najtańszych opon zimowych warto się upewnić, że są to opony oryginalne lub pochodzą od sprawdzonego producenta, a obniżona cena zimowego ogumienia jest wynikiem akcji promocyjnej lub wyprzedaży posezonowej.

Czy zawsze należy kupować najlepsze opony zimowe? Tak, ale w przypadku każdego kierowcy różne opony będą zachowywać się inaczej. Zachowanie ogumienia zależy od stylu jazdy, rodzaju nawierzchni i innych kryteriów. Dlatego kupując opony zimowe należy wziąć pod uwagę wiele kryteriów, jednocześnie pamiętając, że opona zimowa musi zapewnić bezpieczeństwo kierowcom oraz pasażerom.

Opony bieżnikowane zimowe

Opony zimowe są przeznaczone do jazdy, kiedy temperatura dobowa spada poniżej 7 stopni C. Specjalnie opracowana mieszanka gumowa zapewnia niezmienność charakterystyk technicznych ogumienia, nawet w warunkach niskich temperatur zimowych.

Jeżeli zastanawiasz się czy kupić opony zimowe tanio, czy montować opony bieżnikowane, należy pamiętać, że opona zimowa musi zapewnić bezpieczeństwo na zimowej nawierzchni. Bieżnikowane opony zimowe cieszą się popularnością w Polsce ze względu na niskie ceny, dzięki czemu zmniejszają się koszty utrzymania samochodu. Zanim zdecydujesz się na zakup opony bieżnikowanej zimowej upewnij się, że ogumienie zostało odpowiednio przetestowane, a opona bieżnikowa zapewni komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Porównaj do 4 produktów:

10350
Jeszcze 20 wyników
10350
Ist eine bezahlte Anzeige

Opony zimowe – ranking

Wybór opon zimowych nie jest decyzją prostą, ponieważ każdy producent samochodowy zapewnia, że właśnie ogumienie jego produkcji jest najlepsze . Ceny opon zimowych również znacznie się różnią w zależności od marki i klasy ogumienia. Każdy kierowca chciałby kupić ogumienie w doskonalej relacji cena – jakość. Jednym z pomocnych źródeł informacji w podjęciu decyzji o zakupie opon są rankingi opon zimowych. Ranking ogumienia zimowego pomoże wybrać nie tylko najbardziej optymalne opony zimowe do jazdy w Polsce, ale również i w innych państwach, jeżeli często podróżujemy. Na przykład, testy opon zimowych ADAC 2011 zapewnią dodatkowe informacje o takich markach jak:

  • Continental
  • Dunlop
  • Michelin
  • Goodyear

Według rankingu, opona zimowa Continental ContiWinterContact TS800 znalazła się na pierwszym miejscu z najwyższymi notami za jazdę na zaśnieżonej nawierzchni oraz zmniejszone zużycia paliwa.

Drugie miejsce zajęły opony Michelin Alpin A4, które są idealnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy chcą bezpiecznie jeździć oraz precyzyjnie kontrolować zachowanie samochodu na oblodzonej nawierzchni.

Trzecie miejsce zajęły opony zimowe Dunlop SP Winter Response, które otrzymały maksymalną liczbę punktów w kategoriach związanych z bezpieczeństwem jazdy.

Jeżeli chcesz pewnie się czuć na nawierzchni mokrej, wybierz zimowe opony Goodyear Ultra Grip 8, które otrzymały maksymalną liczbę punktów w kategoriach związanych z jazdą na nawierzchniach mokrych.

Ceny opon zimowych to jeden z elementów, który kierowcy biorą pod uwagę, kupując opony zimowe. Cena szczególnie jest ważna, w sytuacji, kiedy kierowca rozważa zakup kompletu zimowego ogumienia.

Eksperci zalecają zastanowić się nad zakupem najtańszych opon zimowych, ponieważ ogumienie musi być dobrej jakości, zachowywać charakterystyki techniczne w warunkach niskich temperatur, zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, zapobiegać zjawisku aquaplaning oraz dobrze odprowadzać wodę. Proces produkcji opon zimowych powinien spełniać kryteria europejskie i międzynarodowe, a zastosowane składniki powinni być tylko najwyższej jakości.

Jeżeli chciałbyś zaoszczędzić, warto rozważyć zakup polskich opon zimowych, które spełniają normy europejskie i międzynarodowe. Co więcej opony zimowe, które są produkowane w Polsce, charakteryzują się doskonała relacją cena – jakość, produkowane są z zastosowanie mieszanki gumowej wysokiej jakości oraz najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych oraz technologicznych. Również warto wcześniej przygotować się do zakupu i, jeżeli jest to możliwie, nabyć samochodowe opony zimowe w okresie letnim, kiedy cena ogumienia będzie korzystniejsza i znacząco nie wpłynie na budżet domowy.

Powrót do góry