Wybór opon na VOLKSWAGEN wg samochodu

VOLKSWAGEN Samochód - wybór

Opony do Volkswagen

Ta niemiecka marka charakteryzuje się wysoka jakością oraz najlepszymi warunkami jazdy. Wielu Polaków decyduje się na zakup jednego z modeli Volkswagen. Samochody te świetnie sprawdzą się do jazdy na polskich drogach zarówno zimą, jak i latem. Przy zakupie opon zimowych do Volkswagen należy zwrócić uwagę na parametry opon. W pierwszej kolejności trzeba określić, jakie mamy oczekiwania w stosunku do opon, na jakich nawierzchniach w większości sezonu będziemy jeździć oraz, oczywiście, budżet, jakim dysponujemy na zakup danego ogumienia.

W przypadku opon zimowych najlepiej sprawdzi się model z kierunkowym bądź symetrycznym bieżnikiem. Taka rzeźba dzieli oponę na dwie, jednakowe części. Opony kierunkowe posiadają rowki w kształcie litery «V», które świetnie odprowadzają wodę, śnieg oraz błoto spod kół. Tym samym udaje się skutecznie wyeliminować ryzyko pojawienia się aquaplaningu, co jest znacznym utrudnieniem przy jeździe zimą. Opony symetryczne również podzielone są na równe części. Każdy rodzaj opon posiada rowki wzdłużne o różnej szerokości. Lamele, czyli nacięcia na każdej powierzchni opony są ułożone w taki sposób, aby maksymalizować przyczepność, szczególnie na lodzie oraz śniegu. Droga hamowania opon zimowych powinna być jak najkrótsza, co zapewni komfortowe pokonywanie ostrych zakrętów oraz ułatwi nagłe hamowanie.

Co wybrać do Volkswagen?

Opony zimowe do samochodów VW można nabyć w kilku kategoriach cenowych. Zdecydowanie najpopularniejszym wśród polskich kierowców jest VW Golf. Dla samochodu o takiej mocy i rozmiarze warto wybrać opony marki Nokian, dla przykładu model WR D4. Opony te są odporne na uszkodzenia, a Nokian to jedna z popularniejszych marek oponiarskich na rynku. Osoby z mniejszym budżetem mogą śmiało postawić na Imperial Snowdragon. Są to opony budżetowe, co oznacza, że mają niską cenę, a w zamian oferują całkiem niezłe osiągi.

Powrót do góry