Wybór opon na SKODA wg samochodu

SKODA Samochód - wybór

Opony do Skody

Jakie ziemowe opony wybrać do samochodu Skoda? Na pytanie to można odpowiedzieć dwojako, gdyż dobór odpowiedniego modelu nie jest jednoznaczny. Jeśli samochód będzie użytkowany w klimacie, w których większą część zimy drogi są zaśnieżone lub co gorzej oblodzone, najważniejszym czynnikiem będzie stopień przyczepności na lodzie oraz śniegu. Oprócz tego należy zwrócić szczególna uwagę na takie parametry, jak droga hamowania. wysoki jej współczynnik da kierowcy oraz pasażerom gwarancję bezpiecznej jazdy i może zapobiec wypadkowi na drodze.

Kolejnym czynnikiem, na który należy położyć nacisk jest rodzaj bieżnika. Dla zimowych modeli najlepiej sprawdza się bieżnik kierunkowy. Posiada on rowki wzdłużne, usytuowane w kształcie strzałek, skierowanych w kierunku jazdy. Takie rozwiązanie wspomaga przyczepność, zwłaszcza na drogach oblodzonych. Bieżnik kierunkowy jest tak zbudowany, że przylega do jezdni jak można największą swoją powierzchnią. Dzięki temu auto lepiej trzyma się drogi i reaguje na każdy ruch kierownicą. Dzięki temu pokonywanie trudnych manewrów, jak nagłe hamowanie czy szybka zmiana pasa jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Dobrym przykładem opon zimowych będzie model Nokian WR D4 lub yokohama W.Drive V903. Są to opony klasy średniej, które charaketryzują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości.

Jakie opony letnie do Skoda?

Opony letnie mogą mieć kilka różnych rodzajów bieżnika. Bieżnik asymetryczny świetnie sprawdza się w każdą pogodę, zarówno wietrzne i mokre dni, jak i upalne letnie popołudnia. Wśród opon letnich chwali się takie marki jak Uniroyal, gdzie warto zwrócić uwagę na model RainExpert. Jak sama nazwa wskazuje są to doskonałe opony w walce przed deszczem. Rodzaj opony zależy także oczywiście od budżetu. Jeśli nie chcemy przeznaczyć zbyt dużej kwoty na zakup opon można nabyć Dębica Passio 2, które równie dobrze sprawdzi się na polskich drogach. Opony letnie powinny być odporne na wysokie temperatury i zachowywać swoje właściwości nawet w przypadku nagłych zmian warunków atmosferycznych. Rozmiar opony do Skoda zależy od modelu samochodu, dlatego przed zakupem należy sie upewnić, które modele będą pasować.

Powrót do góry