Wybór opon na PEUGEOT wg samochodu

PEUGEOT Samochód - wybór

Opony do Peugeot

Aby wybrać odpowiednie opony do samochodu Peugeot, należy na początku określić przeznaczenie pojazdu. Jeśli ma on służyć głównie do jazdy po mieście, można zdecydować się na opony w standardowym rozmiarze, bez dodatkowych wzmocnień oraz agresywnej budowy bieżnika. Warto najpierw spojrzeć na możliwe rozmiary opon do danego modelu samochodu, a następnie wybrać te, które odpowiadają naszym oczekiwaniom. Opony bardziej uniwersalne, mniejsze oraz lżejsze będą bardziej ekonomiczne, co za tym idzie zużyją mniej paliwa i wydzielać będą mniej dwutlenku węgla do atmosfery. Oznacza to również, że będą bardziej ekologiczne. Peugeot posiada długą historię, gdyż pierwszy swój samochód wypuścili na rynek już w 1882 roku. Tak duże doświadczenie pomaga im dobierać idealne opony do konkretnych modeli swoich pojazdów, warto wiec zwrócić uwagę, jakie konkretnie ogumienie zostało fabrycznie przewidziane.

Na co zwrócić uwagę wybierając opony zimowe do Peugeot

Najważniejszym czynnikiem, oprócz przeznaczenia opon jest to, na jaką porę roku szukamy ogumienia. Jeśli mają to być opony zimowe, to najlepszym pomysłem będzie kupno opon z kierunkowym bądź symetrycznym bieżnikiem. Taka budowa najlepiej sprawdza się na oblodzonych i ośnieżonych drogach, gdyż jej styk z podłożem jest największy. Dzięki temu zwiększamy przyczepność, jednocześnie skracając drogę hamowania i minimalizując ryzyko powstania problemów w trakcie pokonywania niebezpiecznych manewrów, jak ostre hamowanie czy ostra zmiana pasa.

Jeśli zaś potrzebujemy opon letnich to model z asymetryczną rzeźbą bieżnika będzie najlepszy. Sieć nacięć na powierzchni opony pozwala jej utrzymać wysoki stopień przyczepności oraz odprowadza wodę oraz zanieczyszczenia spod czoła opony. Nacięcia różnią się głębokością oraz gęstością w zależności od modelu. Rozmiary opon Peugeot dostępne na rynku są różne, można je dobrać według indywidualnych preferencji.

Powrót do góry