Wybór opon na BMW wg samochodu

BMW Samochód - wybór

Opony do BMW

Wybór opon zależy od wielu czynników. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji należy dokładnie sprawdzić specyfikację modelu samochodu i dobrać opony, które spełnią nie tylko wymogi techniczne, ale również oczekiwania odnośnie komfortu i jakości samej jazdy. Opony powinniśmy wybierać, między innymi, do nawierzchni, na której najczęściej będziemy się poruszać. Jeśli jest to głównie asfalt i warunki miejskie, wystarczą zwykłe opony sezonowe lub całoroczne o odpowiedniej specyfikacji. Jeśli jednak zamierzamy użytkować auto również w terenie lub po drogach nieasfaltowych, należy zadbać o odpowiedni poziom przyczepności. Warto również zainwestować w opony o mocniejszej budowie, odporne na uszkodzenia mechaniczne.

To, jaką wybierzemy oponę powinno również zależeć od klimatu, w którym mieszkamy. Jeśli jest on lekki, niezbyt gorące lata oraz lekkie zimy, można zdecydować się na opony całoroczne. Jeśli jednak mieszkamy lub zamierzamy poruszać się samochodem zimą w miejscach mocno zaśnieżonych, najlepszym pomysłem będzie zakup opon o odpowiedniej przyczepności na lodzie i śniegu. Opon z wysokim współczynnikiem elastyczności oraz takich, które dobrze sprawują się w niskich temperaturach.

Jakie opony do BMW?

Rodzaj wybieranej opony zależy również od konkretnego modelu pojazdu. Większość modeli BMW wyróżnia się mocniejszym silnikiem, a kierowcy, korzystający z tych aut bardziej nieco agresywną jazdą. W danym wypadku warto zainwestować w opony klasy Premium. Wśród marek, oferujących opony z tej półki znajdują się, miedzy innymi, Pirelli, Michelin czy Goodyear. Opony takie dają gwarancję bezpieczeństwa nawet przy aktywnej jeździe. Oprócz tego wyprodukowane są z najlepszej jakości materiałów, a mieszanki gum, na bazie których powstaje ich ogumienie mają doskonałe właściwości jezdne. Opony Premium mają najlepsze osiągi. W przypadku opon sportowych warto zwrócić uwagę na niską drogę hamowania, co może pomóc, a nawet uratować życie podczas szybkiej jazdy.

Wielu użytkowników ceni sobie opony run flat. Jest to specyficzny rodzaj ogumienia, które na którym można kontynuować jazdę kilkadziesiąt kilometrów nawet po przebiciu opony. Jest to świetna opcja, aby móc dojechać najbliższego punktu wulkanizacyjnego. Opony produkowane przez najbardziej znane koncerny można dostać w wielu popularnych rozmiarach. Zimowe opony do BMW powinny być w pierwszej kolejności bezpieczne. Oprócz tego dostosowane do potrzeb kierowcy. Przyczepność na zaśnieżonej i oblodzonej jezdni jest ważnym czynnikiem, zwłaszcza gdy pokonujemy trudne manewry, jak ostry zakręt czy nagłe hamowanie.

Powrót do góry