Wybór opon na INFINITI wg samochodu

INFINITI Samochód - wybór

Opony do Infinity

Wybierając opony do samochodu należy zwrócić szczególną uwagę na kilka czynników. W pierwszej kolejności warto określić klasę samochodu oraz jego przeznaczenie, a także własny budżet aby wybrać idealnie pasujące ogumienie. Infinity to amerykańska marka, która pojawiła się na rynku w 2008 roku. Miała być alternatywą dla europejskich i azjatyckich aut, obecnie jest konkurencją dla aut średniej i wysokiej klasy, jak Mercedes czy Porsche. Aby wybrać odpowiednie ogumienie dla samochodów należy po pierwsze określić rozmiary opon Infinity. Dla modelu Infinity Ex przewidziane zostały opony w rozmiarze 225/60 R17 czy ewentualnie 225/55 R18. Model SUV za to jeździ na oponach 265/50 R20, a wersja sedan posiada 225/50 R18 lub 245/45 R18.

Opony na lato i zimę - funkcje opon Infinity

Oprócz rozmiaru opony należy dobrać zgodnie z przeznaczeniem auta oraz pora roku, w której mają być używane. Tutaj mamy opcję kupna opon zimowych, letnich lub całorocznych. Ich specyfikacja będzie się znacznie różnić w zależności od tego, które potrzebujemy. Generalnie najważniejszym czynnikiem w oponach jest ich bieżnik. Jeśli potrzebujemy opony zimowe, warto postawić na kierunkową budowę bieżnika. Nacięcia na jej powierzchni ułożone są na ogół w kształcie litery V względem kierunku jazdy.

Jeśli natomiast potrzebujemy opony letniej, najlepiej sprawdzi się asymetryczny bieżnik. Lamele, czyli nacięcia na całej powierzchni opony ułożone są asymetrycznie. Posiadają różną szerokość, głębokość oraz kąt nachylenia. Lamele odpowiadają za przyczepność opony zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Opony do samochodów terenowych posiadają głębsze nacięcia, a sama budowa opon jest bardziej agresywna. Opony do samochodów osobowych, których przeznaczeniem jest głównie jazda po mieście są mniejsze i bardziej aerodynamiczne, aby dzięki temu obniżyć poziom spalania.

Powrót do góry