Wybór opon na AUDI wg samochodu

AUDI Samochód - wybór

Opony do Audi

Zima się zbliża, a nie masz jeszcze opon do sowjego Audi? Zanim kupisz konkretny model, sprawdź, w jakie opony powinieneś celować. Wybór opon do jakieokolwiek samochodu powinien być, przede wszystkim przemyślany. Zależeć on musi od modelu samochodu, oczekiwań kierowcy, warunków, atmosferycznych, w jakich auto będzie użytkowane oraz od budżetu, jaki zamierza się na nie przeznaczyć. Przy zakupie opon zimowych należy miec na uwadze kilka określonych czynników i należy dokładnie zapoznać się z charakterystyką każdego rozważanego modelu. Szczególny nacisk należy kłaść na drogę hamowania opony na ośnieżonej nawierzchni. Równie ważny jest także poziom przyczepności na suchej drodze, jak i na lodzie oraz śniegu.

Jakie opony wybrać?

Opony będą się różnić w zależności od tego, czy samochód jest przeznaczony do szybszej jazdy, czy może do codziennego użytkowania po drogach. W przypadku samochodów sportowych warto zwrócić uwagę na opony firmy Pirelli. Jest to jeden z największych i najlepszych producentów opon na świecie. Ogumienie Pirelli odznacza się najwyższą dbałością o szczegóły, a opony stworozne są z najwyższej jakości materiałów. Ciekawym wyborem będzie model zimowy SottoZero serie 3. Można również zastanowić się nad oponami Dunlop Winter Sport. Do samochodów dla jazdy uniwersalnej można rozpatrzyć opony Goodyear UG Performance G1.

Większość popularnych modeli opon dostępna jest w różnych, najczęsciej wybieranych rozmiarach. Opony można kupić online lub w sklepie stacjonarnym. Warto jednak zajrzeć na stronę internetową, gdyż często zdarzają się promocje, dzięki którym można nabyć opony po o wiele niższej cenie. Jeśli nie posiadamy dużego budżetu na zakup opon zimowych do Audi, można skorzystać z opon z niższej półki. Bardzo popularne wśród kierowców są opony klasy średniej. Z pewnością dobrze sprawdzą się Nokian Wr A4 czy Falken Eurowinter HS01. W danej cenie można także nabyć opony firmy Nexen, które równie dobrze sprawują się na europejskich drogach w warunkach zimowych. 

Powrót do góry