Wybrane filtry

Felgi

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Rozmiar felgi

Indeks felgi

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Marka


Pokaż wszystko

Felgi – co należy wiedzieć

Ogólnie mówiąc felgi samochodowe dzielą się na dwie najbardziej znane grupy: felgi aluminiowe i felgi stalowe. Felgi stalowe są tanie. Auta miejskie oraz tańsze samochody zazwyczaj są fabrycznie wyposażone w felgi stalowe. Stabilne i niedrogie felgi nie pękają przy uderzeniach, a tylko deformują się. Jedną z największych wad felg stalowych jest ich waga, którą nie można zmniejszyć. Większa waga zmniejsza komfort jazdy oraz negatywnie wpływa na hamowanie oraz pracę podzespołów samochodowych.

Felgi aluminiowe proponują niegraniczone możliwości w zakresie wzornictwa, charakteryzują się wysoką oraz precyzyjną jakością wykonania, są lekkie. W zależności od wzornictwa waga aluminiowej felgi jest o 15-30% mniejsza niż felgi stalowej. Wśród zalet felgi aluminiowej można wymienić m.in.:

  • dobra kierowalność samochodem, również na dużych prędkościach
  • większe możliwości przyspieszenia i hamowania
  • dłuższy okres eksploatacji podzespołów samochodowych
  • mniejsze zużycie paliwa

Felgi samochodowe - jak wybierać?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym jakie felgi kupić, zapoznaj się najpierw z rekomendacją producenta samochodowego. Idealnie, jeżeli budżet domowy pozwala kupić droższe felgi od sprawdzonego i renomowanego producenta.

Jeżeli budżet jest ograniczony, możemy rozważyć zakup felg od mniej znanych producentów samochodowych, upewniając się, że produkowane są zgodnie z technologią państw unijnych, na przykład, Niemiec czy Włoch oraz posiadają odpowiednie atesty.

Zastanawiają się na zakupem felgi do samochodu, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz trwałość konstrukcji. Nawet jeżeli dane wzornictwo jest bardo popularne w danym okresie, zalecamy wybrać felgi, które przede wszystkim gwarantują bezpieczeństwo jazdy.

Wysoka cena felgi nie zawsze gwarantuje jej wysoką jakość. Jednak zalecamy zakup felgi w sprawdzonych sklepach stacjonarnych lub internetowych, gdzie mamy gwarancje, że pochodzą od wiarygodnych i sprawdzonych producentów. Szczególnie należy sprawdzić ''ofertę'' od znanego producenta w bardzo niskiej cenie, upewniając się, że nie jest to podróbka. Warto również zaplanować zakup felgi wcześniej, ponieważ możemy trafić na akcje promocyjne lub atrakcyjną obniżkę cenową, która idealnie dopasuje się do przeznaczonego budżetu.

Porównaj do 4 produktów:

16282
Jeszcze 20 wyników
16282
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry