Wybrane filtry

Opony 225 45 R18

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Kategoria cenowa


Opony 225 45 r18

Zapewne każdy w pewnym momencie staje przed wyborem kupna nowych opon. Jakie zatem warto wybrać? Na co zwrócić uwagę? Czym w zasadzie różnią się opony między sobą. Kupno nowego ogumienia powinno być przede wszystkim uzależnione od tego, w jakich warunkach samochód będzie użytkowany, w jakich porach roku, w jakim klimacie oraz na jakich rodzajach nawierzchni. Warto również na samym początku sprawdzić rozmiar, jaki potrzebujemy. Należy kupować opony o rozmiarze, fabrycznie wybranym przez producenta, gdyż tylko w takim przypadku uda się otrzymać najlepsze osiągi i wydobyć właściwości danego modelu. Jeśli chcesz kupić opony o rozmiarze 225 45 r18, to warto przejrzeć kilka modeli znanych firm.

Rodzaje opon - jakie wybrać?

Opony wybieramy przede wszystkim pod sezon, w którym mają być użytkowane. Opony zimowe i letnie znacznie różnią się konstrukcją oraz użytymi rozwiązaniami technologicznymi. Opony zimowe najczęściej wyposażone są w kierunkowy lub symetryczny bieżnik. Rzeźba bieżnika ma duży wpływ na sprawowanie się opon oraz na samą jazdę. Bieżnik symetryczny podzielony jest na dwie równe połowy. Zewnętrzna z nich jest odpowiedzialna za utrzymanie stabilności podczas jazdy oraz za odprowadzanie zanieczyszczeń spod kół. Wewnętrzna zaś część odpowiada za przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej drodze. W centralnej części opony znajdują się rowki obwodowe, które odprowadzają zanieczyszczenia spod kół, zwłaszcza śnieg i błoto pośniegowe zimą. Dzięki temu hamowanie nawet na ośnieżonej i oblodzonej drodze jest szybsze i bezpieczniejsze.

Letnie opony najczęściej posiadają bieżnik asymetryczny, czyli taki, którego obie części różnią się od siebie. Nacięcia na całej powierzchni opony (lamele) mają różną głębokość, szerokość oraz gęstość. Asymetryczny bieżnik ma zapewnić najlepszy poziom przyczepności na różnych nawierzchniach, od asfaltu poprzez drogi szutrowe, aż do warunków terenowych. Opony zimowe powinny również być wystarczająco elastyczne nawet przy niskich temperaturach, a jednocześnie zachować wytrzymałość na uszkodzenia. Większość popularnych i chętnie wybieranych modeli opon znanych firm posiada w swoim asortymencie rozmiar 225 45 r18, więc wystarczy wybrać model i zaznaczyć odpowiedni rozmiar.

Idealne opony na cały rok

Jeśli ktoś zdecydował się na opony całoroczne, których nie trzeba wymieniać co sezon, warto spojrzeć na model Imperial All Season Driver. Te opony charakteryzują się doskonałą wytrzymałością. Przy ich produkcji użyto dużych bloków, dzięki czemu zwiększono przyczepność do nawierzchni. Dany model należy do opon z półki średniej. To najlepsza opcja pod względem ceny i oferowanej jakości. Opony 225 45 r18 danego modelu są łatwo dostępne przez internet, można je zamówić nawet bez wychodzenia z domu.

Porównaj do 4 produktów:

559
Jeszcze 20 wyników
559
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry