Wybrane filtry

Płyn automatycznej przekładni

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Marka

Specyfikacja

Sprzedawca

Pojemność opakowania (l)

do

Olej do automatycznej skrzyni biegów – co powinieneś wiedzieć?

Dzisiaj prawie każdy kierowca dba o stan techniczny samochodu, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Coraz więcej kierowców wybiera samochody z automatyczną skrzynią biegów, zapewniającą komfort jazdy, gdyż nie muszą ręcznie zmieniać biegi.

Olej do skrzyń automatycznych jest bardzo ważnym elementem, który może wydłużyć okres eksploatacji skrzyni. Jakościowy płyn do automatycznej skrzyni biegów redukuje tarcie, zapewnia odpowiedni poziom smarowania oraz chroni skrzynię przed korozją. Jeżeli kierowca zapomni wymienić olej do skrzyni biegów automatycznej po pewnym czasie, może to doprowadzić do uszkodzenia skrzyni.

Jaki olej do skrzyni automatycznej?

Jeżeli czeka ciebie wymiana oleju w skrzyni automatycznej lub zastanawiasz się jaki olej do automatycznej skrzyni biegów będzie najlepszym rozwiązaniem dla ciebie, najprościej jest sprawdzić dokumentację techniczną samochodu. Również możesz skorzystać z wyszukiwarki olejów na stronie internetowej producenta lub na stronach dedykowanych serwisów. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór olejów dlatego wybór oraz wymiana oleju w skrzyni automatycznej nie powinna sprawiać żadnego problemu.

Skrzynie automatyczne charakteryzują się mniejszą odpornością mechaniczną, dlatego olej do przekładni automatycznych musi być dobierany szczególnie rozważnie. Eksperci również radzą wymienić olej po przejechaniu maks. 80 tys. kilometrów, a kolejne wymiany powinni się odbyć już po przejechaniu maks. 40 tys. kilometrów.

Dobór oleju również zależy od rodzaju skrzynie automatycznej:

  • hydrokinetyczna (tradycyjna) skrzynia – zaleca się zastosowanie oleju typu ATF, który może być eksploatowany w różnych temperaturach;
  • dwusprzęgłowa skrzynia – zaleca się olej, który zachowuje swoje właściwości w niskich temperaturach.

Jakościowy olej do skrzyń automatycznych powinien:

  • charakteryzować się stabilnością termiczną:
  • charakteryzować się stabilnością oksydacyjną:
  • zmniejszać tarcie;
  • charakteryzować się stalą lepkością.

Olej do skrzyni automatycznej – wymiana

Idealnym rozwiązaniem jest zlecenie wymiany oleju do skrzyni automatycznej osobie, która specjalizuje się w skrzyniach automatycznych. W wielu przypadkach na podstawie płynu fachowiec może określić stan skrzyni oraz stwierdzić czy nie wymaga ona naprawy. Również w większości tylko fachowcy specjalizujący się na skrzyniach automatycznych mogą dobrać odpowiedni olej.

Jeżeli chcemy uniknąć całkowitego demontażu skrzyni, wtedy pełna wymiana oleju nie jest możliwa. I właśnie dlatego olej do skrzyni biegów automatycznej musi być często wymieniany.

Olej do automatycznej skrzyni biegów – cena

Należy pamiętać o tym, że olej w skrzyni automatycznej odrywa bardzo ważną rolę i musi zapewnić skuteczną ochronę oraz wydłużyć okres eksploatacji. A zatem nie może to być produkt niesprawdzonej jakości lub z niesprawdzonego źródła. W przypadku oleju do skrzyni automatycznej, różnica cenowa pomiędzy produktem średniej jakości, a produktem sprawdzonej jakości stanowi kilkanaście złotych. W przypadku uszkodzenia lub wymiany skrzyni koszty sięgają kilkaset złotych, a niekiedy i kilka tysięcy.

Zastanawiając się, jaki olej do skrzyni automatycznej kupić, warto zaufać markom sprawdzonym. W przypadku znanych producentów mamy pewność, że produkt został wyprodukowany z surowców najwyższej jakości oraz odpowiednio zbadano o jakość oleju.

Jeżeli już wiemy, jaki olej chcemy kupić, warto poświęcić więcej czasu i sprawdzić oferty sklepów stacjonarnych oraz internetowych. W ten sposób kupimy olej do skrzyni automatycznej od wiarygodnego producenta w najbardziej korzystnej cenie.

Statystycznie ponad 90% awarii skrzyń wynika z nieprawidłowej eksploatacji lub serwisu. Wybierając dobry olej do automatycznej skrzyni biegów unikamy wysokich kosztów naprawy.

Porównaj do 4 produktów:

106
Jeszcze 20 wyników
106
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry