Wybrane filtry

Opony Michelin Alpin 6

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Opony zimowe Michelin alpin 6

Kupno opon zimowych to odpowiedzialna decyzja, gdyż ich jakość i rodzaj decyduje o naszym bezpieczeństwie na drodze w zimowych warunkach. Śnieg, deszcz i błoto, zamiecie, utrudniające prowadzenie auta i koordynację zdecydowanie nie sprzyjają komfortowej jeździe. To właśnie dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich opon zimowych, które pozwolą nam na pewniejszą i lepszą jazdę.

Przed kupnem opon warto porównać kilka modeli, które dobrze sprawdzą się do naszego samochodu. Znana wszystkim marka Michelin wypuściła niedawno na rynek nową generację swojej zimowej opony, która jest Alpin 6. Użytkownicy jego poprzednika, czyli Alpin 5 doskonale rozumieją, jak bardzo wysokiej jakości jest to ogumienie. Opony Michelin Alpin 6 są jeszcze lepsze i trwalsze od swojego poprzednika, dlatego warto zwrócić uwagę właśnie na ten model.

Co należy wiedzieć o Alpin 6?

Najważniejszym elementem, z którym radzić powinna sobie opona zimowa jest hamowanie na różnych rodzajach nawierzchni. Jeśli kwestia dotyczy opon zimowych, w grę wchodzi śnieg i błoto. Michelin Alpin 6 jest w tym wypadku praktycznie bezkonkurencyjny. W nowym modelu udało się jeszcze bardziej usprawnić ten parametr. Porównano opony Alpin 6 z jego najpopularniejszymi konkurentami. W wyniku tych zawodów Alpin 6 wygrywa z 9 na 10 innych opon, a jego droga hamowania na zaśnieżonej nawierzchni jest krótsza nawet o 5,4 metra. 5 metrów to w zimowych warunkach spora liczba, co przekłada się oczywiście na komfort i bezpieczeństwo jazdy nie tylko dla kierowcy, ale i innych pasażerów.

Opony Michelin Alpin 6 stworzone zostały ze specjalnie przygotowanej mieszanki gum, która świetnie zachowuje się w warunkach zimowych. Bez względu na niską temperaturę zachowuje swoje właściwości i elastyczność, a jednocześnie pozwala na wysokie osiągi.

Właściwości bieżnika

Przy produkcji opon użyto innowacyjnej technologii EVERGRIP. Jest ona odpowiedzialna za sterowność na śniegu. Zapewnia najlepszy stopień przyczepności, dzięki czemu sterowanie samochodem jest prostsze, zwłaszcza podczas wykonywania skomplikowanych manewrów, jak nagłe hamowanie lub ostry zakręt. Technologia EVERGRIP zapewnia optymalne korzystanie z osiągów opony nawet po starciu się bieżnika do poziomu TWI, czyli 1,6 mm.

Zastosowano ciekawe ułożenie rowków bieżnika. Odprowadzają one sprawnie wodę i jednocześnie dzięki temu zapobiegają powstawaniu zjawiska aquaplaningu. Śnieg lub błoto pośniegowe szybko zostaje usuwane spod kół, a opona łatwiej się osusza, dając gwarancję bezpieczeństwa w każdych warunkach. Lamele w Michelin Alpin 6 zostały zaprojektowane w kształcie łezki, która rozszerza się ku dołowi. Dzięki temu zachowują one swoje właściwości niezależnie od poziomu zużycia opony. Badania udowodniły, że Alpin 6 osiąga najlepsze przyspieszenie na ośnieżonej drodze nawet przy 12 % nachyleniu nawierzchni.

Cena Michelin Alpin 6

Ceny modelu zimowej opony Michelin mogą się różnić w zależności od rozmiaru i miejsca zakupu. Warto zwrócić uwagę na promocje na stronie internetowej, gdyż w takim wypadku można kupić opony najlepszej generacji za mniejszą kwotę. Michelin to francuska marka, produkująca opony marki Premium. Oznacza to, że charakteryzują się one wysoką ceną w zamian za najlepsze właściwości na rynku. Wiele użytkowników chętnie inwestuje w te opony, gdyż zapewniają one wszystkie najważniejsze właściwości. Kup opony Michelin Alpin 6, jeśli jeszcze nie wybrałeś swoich opon zimowych.

Porównaj do 4 produktów:

66
Jeszcze 20 wyników
66
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry