Wybrane filtry

Opony Pirelli Scorpion Verde All-Season

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Opony całoroczne Pirelli Scorpion Verde All Season

Wybór odpowiednich opon całorocznych to czasem nie lada wyzwanie. Powinny one spełniać wymagania zarówno opon letnich, jak i zimowych. Oznacza to, że wszystkie czynniki, dotyczące trwałości, właściwości i osiągów opon grają istotna rolę. Opony całoroczne powinny sprawdzać się dobrze zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach oraz być odporne na warunki przy jeździe na różnych rodzajach nawierzchni, w tym tej oblodzonej lub zaśnieżonej.

Na co zwrócić uwagę?

Opony Pirelli Scorpion Verde All Season to model całoroczny, stworzony do jazdy samochodem osobowym o większej mocy silnika, z napędem na 4 koła lub tych typu SUV. Opony dla większych samochodów mają jeszcze bardziej utrudnione zadanie, gdyż stawiane są wobec nich jeszcze wyższe wymagania. Dany model został wyposażony w asymetryczną rzeźbę bieżnika, co jest idealnym rozwiązaniem dla opon całorocznych. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczną jazdę i wysoki stopień przyczepności na nawierzchni asfaltowej, ale sprawdzi się również w lekkim terenie. Asymetryczny bieżnik posiada specyficzną budowę. Opona jest podzielona na część wewnętrzną i zewnętrzną, które różnią się budową.

Centralna część opony wyposażona została w szerokie rowki wzdłużne, odpowiedzialne za odprowadzanie wody oraz zanieczyszczeń i błota pośniegowego. Dzięki temu udaje się zapobiec powstawaniu aquaplaningu, a co za tym idzie, wpadania w poślizg. Na zewnętrznej części opony umiejscowione zostały lamele, czyli nacięcia. Mają one różną długość i głębokość, a ich zadaniem jest utrzymanie wysokiego poziomu przyczepności. Ostre krawędzie nacięć dosłownie «wgryzają się» w śnieg, co powoduje tarcie, a tym samym lepsze panowanie nad pojazdem. Bardziej delikatnie reaguje on na ruchy kierownicą. Nacisk na całą powierzchnię opony rozłożony jest równomiernie, dzięki czemu ściera się ona równo, jak również zużywa się wolniej. Pozwala to na korzystanie z osiągów opony przez wiele sezonów, a samo ogumienie nie traci swoich właściwości przez cały okres użytkowania.

Ile kosztuje Pirelli Scorpion Verde All Season?

Pirelli to włoska firma, tworząca opony klasy Premium. Są to wyroby najwyższej jakości i z najlepszymi osiągami. Cena Pirelli Scorpion Verde All Season waha się w zależności od miejsca zakupu i rozmiaru opony, jednak warto zwrócić uwagę na promocje na stronie. Kup Pirelli i jeździj bezpiecznie oraz komfortowo.

Porównaj do 4 produktów:

72
Jeszcze 20 wyników
72
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry