Wybrane filtry

Opony Maxxis Ikon

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Marka


Sprzedawca

Opony rowerowe Maxxis ikon

Maxxis to marka, chętnie wybierana przez wymagających rowerzystów. Swietnie sprawdzą się u wielbicieli jazdy na BMX, rowerów trekkingowych czy przy kolarstwie wyścigowym. Ci, którzy doskonale czują się na trasach downhillowych równie chętnie wybierają opony Maxxis ikon. Firma ta tworzy opony wysokiej jakości. Odznaczają się szczególnie dobrą przyczepnością. Wybierając opony na trasy leśne, nieasfaltowe lub wymagające ze względu na swoją formę doskonale sprawdzą się opony Maxxis. Firma weszła na rynek w 1967 roku.

Cechy Maxxis ikon

Jeśli szukasz idealnej opony do jazdy MTB, kup Maxxis ikon. Ta opona została stworzona właśnie z myślą o jeździe MTB. Szczególnie chętnie korzystają z niej zawodnicy, biorący udział w zawodach XC. Opona posiada niskie opory toczenia, co przekłada się nie tylko na komfort, ale również jakość i szybkość jazdy. Niskie opory toczenia oznaczają, że jazda będzie szybsza, co jest dobrą informacją dla użytkowników. Niskie opory toczenia to również dłuższa żywotność opony. Wpływa to na mniejsze tarcie, a w wyniku tego mniejsze ścieranie się opon. Dzięki temu każdy użytkownik może cieszyć się ich osiągami znacznie dłużej.

Opony świetnie sprawują się w każdych warunkach. Dobra jazda zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni to podstawa. Maxxis ikon posiada wysokie klocki boczne, co znacznie wpływa na stabilność całej opony. Niskie klocki środkowe pozwalają natomiast zachować odpowiednią prędkość. Opona wizualnie jest dosyć duża i nawet lekko masywna. Jednak nie jest to minus, wręcz przeciwnie. Budowa Maxxis ikon wpływa na jakość i bezpieczeństwo jazdy. Kamienie, wyboje i inne niespodzianki na drodze są pokonywane z większą pewnością.

Maxxis ikon rozmiary

Opona dostępna jest w większości popularnych rozmiarów, dzięki czemu każdy może dobrać odpowiedni wariant dla swojego roweru. Do produkcji tego modelu użyto kilku ciekawych innowacyjnych technologii. Jedną z nich jest Skinwall. Nazwa ta oznacza materiał, z którego opony zostały stworzone. Materiał jest niezwykle lekki, co powoduje większy komfort jazdy, a jednocześnie bardzo wytrzymały wytrzymały, co jest niezwykle ważne przy jeździe górskiej. Użycie rozwiązania Exo Protection oznacza, że dany model został wyposażony o dodatkowe wzmocnienie ścianek bocznych, które dzięki temu są bardziej odporne na przetarcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Rozwiązanie Tubeless ready oznacza, że opona może zostać zmieniona na bezdętkowy model., co wpływa, na przykład, na zmniejszenie masy takiej opony.

Cena Maxxis ikon nie jest najniższa, nie należy jednak do najwyższych, gdyż opony należą do średniej półki. Właśnie ta informacja wpływa na wysoką sprzedaż i satysfakcję z danego modelu. Opony stworzone zostały w trzech wersjach. Mieszanka Dual, z której skorzystano do stworzenia opony oznacza, że miękki materiał, użyty na bokach powoduje wyższy komfort jazdy, zwłaszcza lepszą przyczepność na zakrętach. Za to twardszy materiał w części środkowej sprawia, że opona zużywa się znacznie dłużej, a opory toczenia są o wiele niższe, niż w przypadku innych opon górskich.

Inne wersje opon stworzone są na bazie technologii Triple Compound, w której znajdują się aż 3 składniki, aby idealnie dopasować oponę do różnego rodzaju jazdy. Rozwiązanie Silkworm za to został zaprojektowany z myślą o wysokiej ochronie antyprzebiciowej. Taka Maxxis ikon jest więc bardzo wytrzymała, nawet na trudnych trasach. Dzięki 3 różnym rodzajom opony każdy rowerzysta znajdzie coś, odpowiedniego dla siebie.

Porównaj do 4 produktów:

5
5
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry