Wybrane filtry

Opony Maxxis CrossMark

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Marka


Sprzedawca


Konstrukcja

Opony rowerowe Maxxis Crossmark – charakterystyka

Maxxis Crossmark to zwijane opony rowerowe, przeznaczone w głównej mierze do rowerów typu MTB. Model został stworzony z myślą o jeździe wyścigowej. Maxxis to marka z wyższej półki, charakteryzująca się wyższą ceną i jednocześnie najlepszą jakością wykonania oraz wysokimi osiągami. To produkt dla wymagającego i świadomego zakupu użytkownika. Pierwszą ważną cechą opon jest to, że są one lżejsze od swoich odpowiedników innych firm, co od razu sprawia dobre wrażenie. W procesie projektowania danego modelu uczestniczył Christoph Sauser, znany rowerzysta, mistrz świata w XC.

Budowa bieżnika w Maxxis Crossmark, a dynamika jazdy

Opony zostały stworzone na bazie mieszanki gumowej Single Compound o gęstości oplotu 60 TPI. Maxxis Crossmark posiadają kierunkowy bieżnik z niskim profilem i gęsto rozmieszczonymi klockami w części centralnej. Taki rodzaj budowy miał na cenu zwiększyć styk opony z powierzchnią. Co za tym idzie, zmniejszyć opór toczenia oraz hałas i zwiększyć prędkość jazdy.

Na ściankach bocznych klocki zostały ułożone mniej gęsto, a unoszące się ku górze ich krawędzie mają za zadanie zapewnić lepszą przyczepność oraz zwrotność podczas wykonywania manewrów. Poprzez luźne rozmieszczenie klocków bocznych można lepiej kontrolować rower, zwłaszcza przy jeździe w piaszczystym lub kamienistym terenie. Dzięki temu łatwiej można kontrolować jazdę, co jest ważnym czynnikiem podczas zawodów.

Porównaj do 4 produktów:

4
4
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry