Wybrane filtry

Opony Maxxis Detonator

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Marka


Sprzedawca

Konstrukcja

Opony rowerowe Maxxis Detonator – charakterystyka

Maxxis Detonator to opony drutowe rowerowe, przeznaczone do rowerów szosowych. Jest to najpopularniejszy model firmy Maxxis, często wybierany jako opona, używana do treningów. Jednak nada się również jako typowa opona wyścigowa.

Opona posiada wkładkę antyprzebiciową SILKWORM, która chroni ją przed uszkodzeniem, spowodowanym spotykanymi na drodze przeszkodami. Opony stworzone głównie z myślą o jeździe na każdym rodzaju drogi asfaltowej. Zostały zaprojektowane jako odporne na wszystkie warunki pogodowe. Ze względu na swoją budowę sprawdzą się dobrze nie tylko w suche, ale również w deszczowe dni.

Innowacyjna metoda zastosowania dwóch rodzajów gum

Najważniejszą cechą danego modelu, która odróżnia go od innych, konkurencyjnych jest fakt, że stworzono je metodą Dual Compound. Oznacza to, że przy produkcji jednej opony zastosowano dwa rodzaje gum. Wewnętrzna, centralna część bieżnika ma gładką budowę. Przy projektowaniu tej części opony użyto twardszej mieszanki gum. Dzięki temu opona pozwala na niższe opory toczenia, co znacznie wpływa na możliwość podwyższenia prędkości podczas jazdy. Za to zewnętrzna, boczna część opony wykonana została z bardziej miękkiej gumy. Oprócz tego posiada delikatne rowki, których zadaniem jest odprowadzanie wilnogi oraz zanieczyszczeń. Takie rozwiązanie zostało zastosowane z myślą o zwiększeniu przyczepności, zwłaszcza na zakrętach bądź na drodze nieasfaltowej. Dzięki temu ryzyko poślizgu zostało maksymalnie zminimalizowane.

Porównaj do 4 produktów:

3
3
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry