Wybrane filtry

Opony Hankook AH31

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Marka


Oznakowanie UE

do

Sprzedawca

Konstrukcja

Kategoria cenowa

Olej 5W 30 – co należy wiedzieć

Prawidłowo dopasowany olej nie tylko spowoduje, że auto będzie pracować jak zegar, ale również pomoże uniknąć przykrej niespodzianki pod czas nawet krótkiej podróży. Olej silnikowy 5W30 przeznaczony jest do stosowania w temperaturach od -250C do +250C. W tym zakresie temperatur olej syntetyczny 5w30 zachowuje swoje cechy oraz ratuje silnik przed szybkim zniszczeniem. Jeżeli jeździsz w warunkach, w których temperatura zimą nie spada poniżej - 250C, a latem nie przekracza +250C, to olej silnikowy 5w30 będzie idealnym rozwiązaniem.

Olej samochodowy 5w30 jest olejem uniwersalnym, co znaczy, że możesz stosować ten olej przez cały rok. Eksperci zalecają unikać stosowanie oleju w innych temperaturach, nawet jeżeli różnica stanowi tylko kilka stopni. W takich sytuacjach lepiej zastanowić się na zakupem innego oleju, który będzie bardziej dostosowany do warunków pogodowych w których jeździsz. Zastosowanie oleju w temperaturach do których nie jest on przeznaczony negatywnie wpływa na jakość oleju, który chroni silnik samochodu w znaczniej mniejszym stopniu, a niekiedy nawet może go uszkodzić.

Olej syntetyczny 5W 30 posiada cały szereg zalet, na przykład:

  • skuteczniej dba o czystość silnika
  • chroni silnik przed wcześniejszym zużyciem
  • ułatwia uruchomienie silnika w niskich temperaturach do -250C
  • charakteryzuje się wysoką odpornością na wysokie temperatury
  • przeznaczony jest do silników benzynowych i diesla

Olej syntetyczny 5w30 – czy cena ma znaczenie

Cena oleju silnikowego 5w30 nie ma znaczenia, dopóki nie pojawiają się problemy z silnikiem. W takiej sytuacji większość kierowców uświadamia, że oszczędność na dobrym oleju nie opłaca się. Czy w takim razie należy zawsze kupować najdroższy oraz najlepszy olej 5W30? Oczywiście, że również przepłacanie nie ma sensu, jeżeli najbardziej optymalny olej możemy kupić w korzystniejszej cenie. A zatem jaki olej 5W 30 jest najbardziej optymalny czy po prostu najlepszy?

Obecnie na rynku wiele producentów samochodowych oferuje olej 5W30, a cena oleju może znacznie się różnić. Olej samochodowy znajdziemy w ofercie takich firm jak:

  • Shell
  • Mobil
  • Castrol
  • Total
  • Elf i inne

Jeżeli chcemy zadbać o długi okres eksploatacji silnika, należy wybrać olej syntetyczny 5w30 znanej marki, która gwarantuje jakość produktu, a olej zapewni skuteczną ochronę silnika. Olej silnikowy 5w30 znanego producenta to nie tylko jakość oraz prestiż, to również dostosowanie oleju do nowoczesnych konstrukcji silnika, spełnienie norm Europejskich i międzynarodowych, dbałość o środowisko, stałe badania i testy parametrów oleju, wprowadzenie nowych technologii. Dobry olej syntetyczny zapewni maksymalną ochronę silnika w warunkach ekstremalnej jazdy czy oszczędność paliwa w warunkach nieznacznego obciążenia silnika.

Jeżeli chcesz prawidłowo dopasować olej do silnika swojego samochodu, należy zapoznać się z specyfikacją jakościową oleju, która stanowi podstawę do prawidłowego doboru. Często sami producenci samochodów określają charakterystyki oleju lub taką informacje możemy sprawdzić u producenta silnika. Również można skorzystać z specyfikacji Amerykańskiego Instytutu Naftowego lub Zrzeszenia ACEA. W Internecie wielu portali także publikują artykuły zawierające informacje jak poprawnie dokonać wyboru oleju samochodowego. Stosowanie oleju, który spełnia wymagania producenta samochodowego gwarantuje maksymalną ochronę silnika oraz chroni kierowcę przed utratą gwarancji.

Zanim zdecydujemy jaki olej syntetyczny 5w30 jest najlepszy w naszym przypadku, warto zapoznać się z opiniami ekspertów, sprawdzić opinie innych kierowców oraz zapoznać się z wynikami testów, które można znaleźć w Internecie.

Porównaj do 4 produktów:

1
1
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry