Wybrane filtry

Opony Semperit Master-Grip 2

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Kategoria cenowa

Opony zimowe Semperit Master Grip 2

Semperit Master Grip 2 to opony zimowe klasy ekonomicznej, przeznaczone dla samochodów osobowych kompaktowych i średnich rozmiarów, które dobrze sprawdzą się w warunkach zimowych w klimacie umiarkowanym. To właśnie dlatego są często wybierane przez polskich kierowców, którzy cenią sobie dany model za jego właściwości i cenę. Opona posiada symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake), który przyznawany jest oponom zimowych, które pozytywnie przechodzą testy na zaśnieżonych nawierzchniach. Symbol oznacza, że opony odpowiadają kryteriom i normom Unii Europejskiej.

Bieżnik zimowy

Najczęściej wybieranym rodzajem rzeźby bieżnika w oponach zimowych jest wzór kierunkowy. Ze względu na swoją budowę wypada on najlepiej pod względem przyczepności na śniegu i oblodzonej drodze. Bieżnik kierunkowy został również użyty w przypadku Semperit Master Grip 2. Posiada on nacięcia w kształcie litery «V», zwrócone w kierunku jazdy. Każda opona z bieżnikiem kierunkowym ma swoje wyznaczone miejsce i nie można jej zamontować na żadnym innym.

W centralnej części opony umieszczone są rowki wzdłużne, odpowiedzialne za odprowadzanie wody spod czoła opony. Rowki te zapobiegają powstawaniu aquaplaningu, które w złych warunkach pogodowych może doprowadzić do poślizgu na mokrej lub oblodzonej drodze. Materiał, z którego stworzony został dany model przystosowany jest do warunków zimowych. Zachowuje elastyczność przy niższych temperaturach i nie twardnieje, jak niektóre opony gorszej jakości. Opony posiadają dosyć niskie opory toczenia, co przedkłada się na niższe zużycie paliwa oraz niwelację hałasu w kabinie samochodu, jak również na zewnątrz auta.

Na całej powierzchni opony znajduje się system lameli (nacięć), który dba o odpowiedni stopień przyczepności. Ostre krawędzie lameli wgryzają się w śnieg, polepszają trakcję i powodują, że prowadzenie samochodu jest prostsze i bezpieczniejsze. Opony reagują nawet na delikatne ruchy kierownicą, dzięki czemu jazda jest bardziej pewna. Lamele usprawniają również hamowanie na śniegu i dzięki ich odpowiedniej budowie droga ta jest skrócona.

Ile kosztuje Semperit Master Grip 2?

Cena Semperit Master Grip 2 nie jest wysoka, gdyż są to opony klasy ekonomicznej. Charakteryzuje się ona najniższą ceną i jednocześnie dobrymi osiągami. Dany model został sprawdzony już przez wielu kierowców i otrzymał wiele pozytywnych opinii. Jeśli chcesz się o tym przekonać, kup Semperit Master Grip 2.

Porównaj do 4 produktów:

30
Jeszcze 10 wyników
30
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry