Wybrane filtry

Opony Mitas E-09

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Konstrukcja

Kategoria cenowa

Opony motocyklowe Mitas e09

Na rynku opon motocyklowych można nabyć zarówno modele do jazdy terenowej, jak i miejskiej. Różnią się one diametralnie, przede wszystkim budową. Opony terenowe są znacznie bardziej wzmocnione, mają wytrzymalszą konstrukcję, szersze klocki i głębsze rowki na całej powierzchni opony. Ma to za zadanie utrzymać odpowiedni poziom przyczepności podczas jazdy w terenie, na drogach nieasfaltowych, wśród takich przeszkód, jak wystające korzenie, kamienie czy mokra ziemia. Opony do jazdy miejskiej mają zaś zupełnie inną budowę. Nie posiadają tak głębokich rowków, gdyż do jazdy po asfalcie potrzebna jest o wiele większy styk opony z nawierzchnią, co daje w tym przypadku maksymalną przyczepność. Nacięcie na powierzchni opony również w tym wypadku są mniejsza, gdyż ich jedynym zadaniem jest odprowadzanie wody, zalegającej na drogach spod czoła opony.

Opona do wszystkiego

Opona Mitas e09 ma różne opinie wśród kierowców. Jedni cenią ją za jej uniwersalność i przydatność w różnych warunkach. Inni z kolei z tego samego powodu krytykują dany model, uważając, że będąc dobrym do wszystkiego, jednocześnie nie sprawdzi się dobrze w niczym. Opona posiada specyficzny bieżnik z agresywną budową, jak większość opon terenowych. Głębokie wcięcia doskonale radzą sobie z oczyszczaniem przestrzeni między rowkami. Bez względu na swoją budowę Mitas e09 mają opinie cichych, zwłaszcza przy jeździe na suchym asfalcie. Jedynym mankamentem w jeździe miejskiej jest to, że słabo radzi sobie na mokrej drodze. Nie ma się zresztą co dziwić, styk opony z podłożem jest niewielki w porównaniu do typowych opon miejskich.

Kostki opony w zamyśle mają radzić sobie w błotnistych terenach. Są umieszczone dosyć gęsto, co powoduje, że przy większym błocie koła ślizgają się, zamiast utrzymać przyczepność. Jest to zauważalnie szczególnie przy zakrętach, gdzie opony zwyczajnie nie trzymają i prowadzenie musi być znacznie bardziej uważne i czujne.

Cena Mitas e09

Największy plusem danego modelu jest jego cena. Kup Mitas e09, a uda Ci się zaoszczędzić parę złotych w kieszeni. Dla tych, którzy nie planują zbyt agresywnego off roadu, opona ta będzie optymalna, poradzi sobie w średnio zaawansowanych warunkach, na piasku i w terenie. Jednak, jeśli planujesz trasy znacznie bardziej błotniste, może sobie nie poradzić. Niska cena w stosunku do właściwości i jakości jest bardzo atrakcyjna. Opona jest wytrzymała, stworzona z odpowiednio dobranej mieszanki gumowej. Będziesz na niej w stanie przejechać wiele kilometrów. Jakie są dostępne Mitas e09 rozmiary? Opony można zakupić w większości popularnych rozmiarów, przeznaczonych do motocykli typu enduro. Wystarczy dobrać odpowiednie parametry i sprawdzić dostępność ogumienia.

Porównaj do 4 produktów:

23
Jeszcze 3 wyników
23
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry