Wybrane filtry

Felgi aluminiowe samochodowe R17

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Rozmiar felgi

Indeks felgi

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Marka


Pokaż wszystko

Felgi aluminiowe 17 – informacja podstawowa

Dzisiaj prawie każdy kierowca jest świadomy, że dobry oraz odpowiedni stan techniczny samochodu gwarantuje bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Jednak są kierowcy, którzy szczególnie dbają o swój samochód, nadając mu niepowtarzalny wygląd. Jednym z elementów, który nadaje samochodowi indywidualny styl są felgi aluminiowe 17.

Felga aluminiowa 17 posiada bardzo wiele zalet, wśród których można podkreślić m.in.:

  • zapewnia komfortową oraz bezpieczną jazdę
  • jest lżejsza w porównaniu do felgi stalowej
  • umożliwia bardziej dynamiczną jazdę, szybciej chłodząc hamulce
  • wykonana jest z wysokojakościowych materiałów oraz charakteryzuje się wysoką wytrzymałością

Obecnie alusy 17 znajdziemy w ofercie wielu renomowanych producentów, m.in.:

Alufelgi 17 – jak dobierać i jak dbać

Jeżeli zastanawia się nad zakupem felg aluminiowych 17 upewnij się, że producent samochodowy pozwala na zastosowanie takiego rozwiązania. W przypadku niektórych modeli pojazdów montaż felg jest po prostu niemożliwy.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie rozmiaru felgi, który można znaleźć w dokumentacji technicznej, skorzystać z porady w sklepie samochodowych lub skorzystać z online konfiguratora felg. Jeżeli planujesz zakup felg online, zaleca się wybrać się do sklepu stacjonarnego i przymierzyć wybrany model felgi do samochodu. W ten sposób upewnisz się, że felgi spełniają twoje oczekiwania. Obecnie na rynku dostępne są kolorowe i czarne alufelgi 17. Wybierając się do sklepu stacjonarnego, masz pewność, że wybrany kolor uzupełni wygląd twojego samochodu.

Główne wymiary, na który musisz zwrócić uwagę, wybierając felgi:

  • rozmiar felgi
  • rozstaw śrub
  • osadzenie
  • Ø otworu centralnego

Jednym z najważniejszych kryteriów, decydujących o zakupie alufelgi 17, jest cena. Jednak czy tanie alufelgi 17 są dobrą inwestycją? Warto pamiętać o tym, że jakościowe felgi aluminiowe 17 można potraktować jako dobrą inwestycje. Felgi muszą zapewnić bezpieczeństwo jazdy. W przypadku tanich felg kierowca nie jest pewien, jakie materiały zostały zastosowane w procesie produkcji oraz w jaki sposób sprawdza się jakość produktu. Co więcej nawet eksperci nie są w stanie odróżnić felgę oryginalną od podróbki. W przypadku gorszej wytrzymałości tania felga rozleci się na kawałki, uszkadzając inne części samochodu.

Decydując się na zakup felg aluminiowych 17, pamiętaj o tym, że należy kupić dwie lub cztery felgi. Zakup felgi najczęściej traktuje się jako wieloletnią inwestycję, dlatego należy zadbać o to, aby alusy 17 służyły jak najdłużej.

Przed pierwszym użyciem alusów 17, należy pokryć je woskiem. W ten sposób zapewnimy większą ochronę przed zabrudzeniem oraz ułatwimy sobie mycie felg w przyszłości. Należy pamiętać, że felgi są jednym z elementów, które są narażone na największe zabrudzenie. Dlatego zaleca się regularne ich mycie z zastosowaniem wody oraz mydła lub korzystanie z bezdotykowej myjni samochodowej. Po umyciu należy pamiętać o woskowaniu. Dbając w ten sposób o felgi aluminiowe 17, zapewnimy bardzo długi okresem eksploatacji oraz zadowolenie z komfortu jazdy i atrakcyjnego wyglądu samochodu.

Porównaj do 4 produktów:

3080
Jeszcze 20 wyników
3080
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry