Wybrane filtry

Felgi aluminiowe samochodowe R16

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Rozmiar felgi

Indeks felgi

Sprzedawca


Marka


Pokaż wszystko

Felgi Aluminiowe 16 – co należy wiedzieć

Dzisiaj alufelgi staja się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród kierowców. Alusy 16 posiadają wiele zalet, m.in.:

  • pasują do prawie każdego rodzaju pojazdu
  • charakteryzują się bogatym oraz ciekawym wzornictwem co ułatwia wybór felgi aluminiowej 16
  • dostępne są w wielu rozmiarach
  • posiadają niedużą wagę, co wpływa na dynamikę jazdy, zwiększenie komfortu jazdy oraz obniżenie obciążenia podzespołów oraz części
  • charakteryzują się odpornością na korozje

Ponadto alufelgi r16 nadają indywidualny i niepowtarzalny wygląd, a dzięki trwałości kierowca może się cieszyć ich pięknym wyglądem przez wiele lat.

Koła aluminiowe 16 można znaleźć w ofercie wielu producentów, m.in.:

Alufelgi 16 – kiedy jakość ma znaczenie

Czy tanie felgi aluminiowe 16 będą dobrym rozwiązaniem? Kupując standardowe, kolorowe czy czarne alufelgi 16 od znanych producentów, możesz mieć pewność, że felga aluminiowa 16 została wykonana z materiałów wysokiej jakości oraz została podana odpowiedniej kontroli jakości. Ponieważ zakup alufelg można potraktować jako wieloletnią inwestycje, warto zainwestować w produkt dobrej jakości, który spełni oczekiwania i będzie służyć przez lata. W przypadku tanich alufelg, narażone one są na większe ryzyko uszkodzenia, co wiąże się z ich częstszą wymianą oraz poniesieniem dodatkowych kosztów. Dobre felgi 16 aluminiowe od sprawdzonych producentów skutecznie zachowują oryginalny kształt nawet po latach eksploatacji.

Obecnie wybór felg aluminiowych 16 jest ogromny, zaczynając od felg ze wzorem klasycznym do innych, bardziej niestandardowych wzorów. Podobna sytuacja dotyczy kolorów. Kierowcy mogą wybrać nie tylko czarne felgi 16 aluminiowe, ale również i kolorowe.

Jeżeli nie jesteś pewien jaki rozmiar felgi jest odpowiedni do twojego samochodu, możesz zasięgnąć porady w sklepie samochodowym. Obecnie również sklepy internetowe oferują bezpłatne konfiguratory lub kalkulatory felg. Uzupełniając tylko podstawowe dane dotyczące samochodu, na przykład średnicę oraz rozstaw śrub, system przygotowuje ofertę felg aluminiowych, które będą optymalnym rozwiązaniem dla ciebie.

Jak należy czytać oznaczenie na felgach? Na przykład, 9x16 5 x 112 ET35 oznacza:

  • szerokość: 7.5
  • średnica: 16
  • odsadzenie (ET): 35
  • rozstaw: 5 x 112

Niekiedy również możemy spotkać oznaczenie od A do W, które oznaczają typ pojazdu do którego może być montowana dana alufelga. Na przykład, felgę aluminiową 16 z symbolem

F można montować do półciężarówek oraz ciężarówek, JJ - do samochodów terenowych.

Również, jak w przypadku innych części samochodowych, należy zadbać o alufelgi. Szczególnie na początku użytkowania aby uniknąć nagromadzenia kurzu oraz zanieczyszczeń felgi należy pokryć środkiem (woskiem), chroniącym przed zabrudzeniem. Jednym z najlepszych sposobów dbania o felgi bez ryzyka uszkodzenia warstwy z lakierem jest mycie wodą z mydłem lub korzystanie z myjni bezdotykowej.

W przypadku nawet bardzo zabrudzonych felg zaleca się unikać zastosowania silnych środków czyszczących. Również pamiętaj, że felgi szybko się nagrzewają. Należy odczekać dopóki wystygną i dopiero wtedy można je myć.

Felgi 16 aluminiowe podobnie jak i opony samochodowe są inwestycją na lata, dlatego należy dbać o ich odpowiedni stan.

Porównaj do 4 produktów:

2082
Jeszcze 20 wyników
2082
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry