Wybrane filtry

Oleje 5W-40

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Sprzedawca


Pojemność opakowania (l)

do

Olej silnikowy 5W 40 – optymalny wybór

Skuteczna eksploatacja osobowego lub ciężarowego samochodu nie jest możliwa bez zastosowania jakościowego oleju silnikowego. Część kierowców samodzielnie dba o stan techniczny swojego samochodu, a inni wolą żeby o stan samochodu zadbali profesjonaliści w warsztacie samochodowym. Niezależnie od tego czy samodzielnie dbasz o stan techniczny swojego samochodu, czy robią to fachowcy, należy dokonać wyboru optymalnego oleju do silnika.

W sytuacji kiedy wymieniasz olej, a nie jesteś pewien jaki olej jest najlepszy dla twojego samochodu, należy sprawdzić zalecenia producenta samochodowego lub zasięgnąć porady u fachowców. Jeżeli dokumentacja techniczna nie zawiera dokładnej informacji lub jeżeli nie jest wskazany inny rodzaj oleju, to jednym z najbardziej optymalnych rozwiązań jest wybór oleju 5W 40.

Obecnie producenci samochodowi oferują szeroki wybór olejów syntetycznych 5 W 40. Część producentów produkuje oleje samochodowe 5 W40 tylko do silników benzynowych, inni oferują oleje tylko do diesla. Na rynku również dostępne są tak zwane oleje samochodowe uniwersalne, które mają zastosowanie zarówno do silników benzynowych, jak i diesla.

Olej 5 W 40 – na co zwrócić uwagę

Zgodnie z klasyfikacją SAE zaleca się stosowanie oleju silnikowego 5W 40 w zakresie temperatur od -30°С do +40°С. Innymi słowy dany olej samochodowy może być stosowany praktycznie całorocznie.

Olej syntetyczny 5 W 40 posiada cały szereg zalet, wśród których m.in:

  
 • olej znacząco zmniejsza tarcie pomiędzy poszczególnymi częściami
 • 
 • charakteryzuje się bardzo długim okresem eksploatacji. Kierowcy nie muszą zbyt często wymieniać olej
 • 
 • korzystnie wpływa na bardzo cichą pracę silnika
 • 
 • pozwala uruchomić silnik w temperaturze od -30°С do +40°С
 • 
 • będąc olejem syntetycznym zachowuje swoje właściwości znacznie dłużej
 • 
 • zapewnia stabilną pracę samochodu w dowolnych warunkach – bezdroża, korki, etc.
 • 
 • wyprodukowane są z zastosowaniem najbardziej zaawansowanej technologii

Czy istnieje najlepszy olej 5W 40?

Czy oleje syntetyczne 5W 40 różnych producentów różnią się? Jaki olej silnikowy 5W 40 jest najlepszy? Każdy kierowca zastanawia się jaki olej silnikowy jest najlepszy, tym bardziej kiedy każdy producent twierdzi, że jego produkt jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Co więcej, wybór odpowiedniego oleju samochodowego nie jest prosty, a kierowca z łatwością może się pogubić.

W różnych krajach wielu specjalistów przebadało jakość olejów samochodowych 5 W 40 od różnych producentów, porównując parametry techniczne i wniosek był jeden – nie można dać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jakie olej syntetyczny 5W 40 jest najlepszy. Każdy olej zachowuje się inaczej w zależności od samochodu oraz typu silnika. W każdym indywidualnym przypadku olej syntetyczny 5W 40 może wpłynąć jak pozytywnie, tak i negatywnie na pracę silnika.

Oleje syntetyczne różnych producentów różnią się składem, który decyduje o określonych cechach oleju. Dlatego nie jest możliwe jednoznacznie wybrać jeden olej i stwierdzić, że właściwie ten produkt jest najlepszy. W każdym indywidualnym przypadku najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie olej samochodowy z określonym składem.

Jednak należy wziąć pod uwagę, że dobre oleje samochodowe 5W 40 nie są produktem tanim, ponieważ producent wykorzystuje jakościowe składniki w procesie produkcji. Dlatego zastanawiając się nad tanim olejem znanego producenta należy się przekonać , że jest to olej oryginalny, a niższa cena jest wynikiem obniżki lub akcji promocyjnej. Przy zakupie taniego oleju syntetycznego warto się zastanowić czy taki zakup opłaci się w perspektywie krótko- i długoterminowej.

Porównaj do 4 produktów:

23
Jeszcze 3 wyników
23
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry