VOLVO - XC60 Wybór samochodu

VOLVO - XC60 wybór samochodu

Opony do Volvo XC60

Volvo XC60 to SUV, który wszedł na rynek w 2008 roku. Model ten jest chętnie wybierany przez kierowców z całego świata głównie ze względu na swoją uniwersalność. Jest to idealne auto zarówno do codziennej jazdy po mieście i pokonywanie relacji praca - dom, jak również sprawdzi się świetnie do jazdy w lekkim terenie. Jego budowa jest odpowiednio przystosowana do prowadzenia pojazdu po nierównościach i różnych rodzajach nawierzchni. Ze względu na swoje możliwości i przeznaczenie należy dobrać idealne opony, które zapewnią najwyższy poziom bezpieczeńtwa podczas każdego rodzaju jazdy.

Mądre opony - jak je znaleźć?

Każda z opon jest skonstruowana tak, aby odpowiadać oczekiwaniom użytkowników co do konkretnej jazdy. Jeśli kierowca zamierza użytkować Volvo XC60 w warunkach miastowych to najlepiej zdecydować się na opony w standardowych, fabrycznie wybranym rozmiarze oraz o niezbyt agresywnym bieżniku. Ze względu na swoją masę i gabaryty opony powinny być wzmocnione, jednak bardziej uniwersalna budowa pozwoli zaoszczędzić na paliwie, a same opony posłużą dłużej.

Jeśli jednak samochód będzie jeździć poza miastem, po drogach nieasfaltowych i pokonywać wiele kilometrów, warto zaopatrzyć się w model o wzmocnionej konstrukcji, odpornej na nierówności na drodze oraz niespodziewane przeszkody, takie jak kamienie. Szersze rowki sprawniej odprowadzą wodę i zanieczyszczenia, a siec odpowiednio rozłożonych lameli odpowiada za dobrą przyczepność. Jest ona szczególnie ważna zwłaszcza, gdy samochód porusza się po piasku lub w miejscu, gdzie czyhają na kierowce przeszkody w postaci korzeni drzew, kamieni czy innych nierówności na drodze.

Powrót do góry