Wybór opon na VOLVO wg samochodu

VOLVO Samochód - wybór

Opony do Volvo

Volvo staje się coraz częstszym wyborem wśród polskich kierowców. Samochody te są wytrzymałe, stworzone z najlepszych materiałów oraz świetnie sprawują się zimą w polskich warunkach atmosferycznych. Jak wybrać opony zimowe do Volvo? Wszystko zależy od konkretnego modelu. Auta z napędem na 4 koła będą potrzebowały czegoś mocniejszego i bardziej odpornego. Za to osobówki o mniejszej mocy silnika poradzą sobie na popularnych oponach, wybieranych do wielu rodzajów samochodów.

Jakie opony do Volvo?

Opony zimowe, przede wszystkim, powinny posiadać kierunkową rzeźbę bieżnika. Tylko taki bieżnik zapobiega powstawaniu poślizgów, gdyż jego rowki są symetryczne i idealnie «wgryzają się» w zaśnieżoną nawierzchnię. Kierunkowa rzeźba bieżnika sprzyja również obniżeniu drogi hamowania, co podwyższa komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Volvo to solidna marka i powinna posiadać równie solidne ogumienie.

Dla auta Volvo o średniej mocy silnika warto dobrać opony Nokian WR D3. Są one częstym wyborem kierowców samochodów różnych marek. Nokian gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa przy jeździe na śniegu. Do bardziej sportowej i agresywnej jazdy warto zwrócić uwagę na Dunlop Winter Sport. Są to opony klasy Premium. Charakteryzuje się ona wysoką ceną i najwyższymi osiągami. Produkty Dunlop produkowane są z materiałów najlepszej jakości. Przy mniejszym budżecie na opony zimowe można postawić na Imperial Snowdragon, które równie dobrze sprawdzą się na polskich drogach. 

Powrót do góry