MAZDA - 6 Wybór samochodu

MAZDA - 6 wybór samochodu

Opony do Mazda 6

Mazda 6 to najpopularniejszy pod względem sprzedaży model Mazdy w całej historii tego koncernu. Na rynku pojawił się w 2002 roku i podbił serca użytkowników z całego świata. Jest to samochód osobowy, przeznaczony głównie do jazdy po mieście, jednak świetnie sprawdzi się również w dłuższe trasy. Sama bryła samochodu jest dosyć agresywna, a jazda dynamiczna dzięki projektom specjalistów Mazdy i technologiom, w które samochód został wyposażony.

Mazda 6 jakie opony?

Każdy rodzaj opon należy dobierać głównie ze względu na przeznaczenie. Jeśli samochód ma służyć do jazdy praca - dom to najlepiej zdecydować się na standardowy bieżnik i fabrycznie zalecany rozmiar opon Mazda 6. Producent proponuje zamontowanie opon w rozmiarach 195/65 R16, 195/65 R15, 205/55 R16, jednak według potrzeb użytkownika można założyć również inne, opcjonalne wersje.

Rodzaj opon jest ważny również ze względu na budżet, który planujemy na nie przeznaczyć. Najlepszą opcją jest wybór opon klasy średniej, które charakteryzują się dobrą jakością w porównaniu do niskiej ceny. Warto tu zwrócić uwagę na takie modele, jak Imperial Ecosport 2, Uniroyal Rainsport 5 czy Dunlop SP SportMaxx RT. Opony z tej półki cenowej są najchętniej wybierane przez użytkowników. Jeśli jednak kierowca wymaga najwyższej jakości, w takim razie należy kupić opony Premium takich firm jak Michelin czy Goodyear.

Najchętniej kupowane opony letnie Mazda 6 to opony z asymetryczną rzeźbą bieżnika, która posiada sieć nacięć (lameli) na całej swojej powierzchni. Nacięcia zapewniają odpowiedni stopień przyczepności oraz dobrą trakcję na każdym rodzaju nawierzchni. Natomiast w przypadku opon zimowych dobrze sprawdzi się symetryczny bieżnik, który posiada dwie równe części.

Powrót do góry