Wybór opon na MAZDA wg samochodu

MAZDA Samochód - wybór

Opony do Mazda

Mazda to popularna marka, z której korzysta chętnie wielu kierowców. Firma powstała w 1920 roku, co daje jej 100 lat doświadczenia. Pozwala to na ciągłe doskonalenie zarówno starych i nowych modeli i wyposażenie ich w coraz to nowocześniejsze technologie, zapewniające bezpieczną i komfortową jazdę zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Wraz ze wzrostem jakości samych pojazdów wzrasta jakość tworzonych do nich opon.

Jeśli samochód ma być używany do jazdy terenowej to opony powinny mieć bardziej agresywną budowę, dodatkowo wzmocnioną konstrukcję i głębokie rowki, które pomogą poradzić sobie w trudnych warunkach na nieasfaltowej drodze. Takie ogumienie musi być odporne na uszkodzenia mechaniczne, kawałki metalu, kamienie lub korzenie. Jeśli mają to być zaś samochody do jazdy po. Mieście to lepiej, żeby miały taką budowę bieżnika, która pozwoli na maksymalny styk z podłożem, co z kolei przełoży się na wyższy poziom przyczepności i większe bezpieczeństwo jazdy.

Opony letnie do Mazdy lepiej sprawdzą się z bieżnikiem asymetrycznym. Jego lewa strona różni się od prawej, co oznacza, że układ rowków jest nieco inny po obu stronach opony. Dzięki temu jedna ze stron odpowiada za przyczepność i trakcję, a druga za odprowadzanie wody spod kół i zapobiega tym samym powstawaniu zjawiska aquaplaningu. Opony zimowe Mazda lepiej za to kupować z kierunkowym bieżnikiem, który lepiej radzi sobie na śniegu i lodzie. Rozmiary opon Mazda są różne i dostępne w zależności od wybranego modelu. Warto też wybrać taki, który przewidziany był fabrycznie, gdyż nie bez powodu specjaliście marki Peugeot przewidzieli właśnie taki rozmiar i typ ogumienia.

Powrót do góry