HYUNDAI - i30 Wybór samochodu

HYUNDAI - i30 wybór samochodu

Opony do Hyundai i30

Hyundai to popularna koreańska firma, specjalizująca się w tworzeniu samochodów osobowych. Jednym z nich jest model Hyundai i30, kompaktowy samochód klasy średniej, przeznaczony głównie do codziennej jazdy po mieście. Jego plusem jest niewielki rozmiar, który sprawdzi się świetnie zwłaszcza podczas parkowania na zatłoczonych parkingach, zawsze znajdzie dla siebie miejsce.

Właściwości opon

Wybierając opony należy określić w pierwszej kolejności rozmiar. Fabryczny rozmiar opon Hyundai i30 to 185/65 R15, jednak istnieje możliwość zamontowania rozmiarów opcjonalnych, w zależności od potrzeb kierowcy. Następnie warto określić budżet. W związku z tym wydzielamy trzy grupy opon. Pierwsza z nich to klasa ekonomiczna, w której znajdziemy najtańsze na rynku opony. To dobra opcja dla tych, którzy nie chcą przeznaczyć wielu pieniędzy na ogumienie. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na model Zeetex ZT1000.

Następnie mamy półkę średnią, najczęściej wybieraną przez kierowców ze względu na idealny stosunek niskiej ceny do dobrej jakości. W tej półce znajdziemy wielu producentów, takich jak Nokian, Dębica czy Uniroyal. Najwyższa półka Premium oferuje opony najlepszej jakości z największymi osiągami dla wymagających użytkowników. Wybierają oni głównie opony takich koncernów, jak Pirelli czy Michelin.

Opony letnie czy zimowe

Rodzaj i bieżnik opon będzie zależeć od pory roku, w której mają być użytkowane. Jeśli szukamy opon zimowych, to lepiej skusić się na symetryczny bieżnik, który pewniej trzyma się podłoża i pozwala na lepsze hamowanie nawet na drodze ze śniegiem. Opony letnie zaś rekomendowane są z asymetryczną rzeźbą bieżnika, która sprawuje się dobrze nie tylko na asfalcie, ale również w terenie.

Powrót do góry