Wybór opon na HYUNDAI wg samochodu

HYUNDAI Samochód - wybór

Opony do Hyundai

Hyundai to marka, wypuszczająca na rynek samochody już ponad 50 lat. Tak bogate doświadczenie i ciągłe prace nad jakością pojazdów pozwalają na idealne dopasowanie produktu do potrzeb klienta. Aby jednak samochód spełniał wszystkie oczekiwania, musi mieć także opony, dostosowane do rodzaju modelu, ale także do stylu jazdy i przeznaczenia pojazdu. Opony dzielimy na letnie, zimowe oraz całoroczne ze względu na to, w jakiej porze roku zamierzamy się nimi poruszać. Opony całoroczne pozwalają na jazdę cały rok bez konieczności zmiany ogumienia, jednak są rekomendowane raczej do codziennej jazdy po mieście. W przypadku dłuższych tras, zwłaszcza zimą w trudnych warunkach warto zaopatrzyć się w porządne opony zimowe. Tylko jakie wybrać?

Mądre opony Hyundai zimowe

W przypadku opon zimowych najczęstszym wyborem kierowców są opony z bieżnikiem symetrycznym. Takie ogumienie posiada symetryczną sieć nacięć na całej swojej powierzchni. W zależności od modelu nacięcia te mają różną głębokość i szerokość. Odpowiadają za przyczepność na śniegu oraz błocie. Rowki obwodowe, znajdujące się w centralnej części opony odprowadzają wilgoć i brud spod czoła opony i zapobiegają powstawaniu zjawiska aquaplaningu. Warto też zwrócić uwagę na bieżnik kierunkowy. W oponach tego typu nacięcia na ogół ustawione są w kształcie litery V w kierunku jazdy.

Jeśli jednak chcemy kupić opony letnie do Hyundai to najlepszym rozwiązaniem będzie bieżnik asymetryczny. Nacięcia różnego rozmiaru rozstawione niesymetrycznie względem obu stron opony nadają się świetnie do jazdy po suchej jak i mokrej nawierzchni. W przypadku aut o większej mocy silnika i takich, przeznaczonych do jazdy w terenie lepszą opcją będą modele o masywniejszej budowie.

Powrót do góry