Wybrane filtry

Runflat Opony Pirelli

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Wyniki testów

do

Opony Pirelli typu Run Flat

Pirelli to włoska koncern, specjalizujący się w produkcji opon. Wielu osobom może kojarzyć się z produkcją sportową, jednak firma posiada wiele modeli opon, przeznaczonych do zwykłych aut osobowych. Jest to marka z najwyższej półki, a ich wyroby mają wysoką jakość i najlepsze osiągi.

Twórcy opon Pirelli nie pozostali obojętni wobec opon typu Run Flat. Firma specjalizuje się w wyrobie opon tego typu. Run Flat to technologia, pozwalająca jechać na oponie, nawet po jej przebiciu. Innowacyjne rozwiązania, użyte przy produkcji tego rodzaju opon pozwalają przejechać na uszkodzonym ogumieniu jeszcze 80 km, pod warunkiem nie przekraczania prędkości 80 km/h.

Technologia Run Flat w oponach Pirelli

Pirelli Run Flat zapobiegają utracie kontroli po przebiciu opony. Uszkodzenie jest praktycznie nieodczuwalne, gdyż utrata ciśnienia nie wpływa na formę samej opony. Jest to możliwe dzięki wzmocnionym ścianom bocznym, które nawet przy zerowym ciśnieniu utrzymują swój kształt. Po uszkodzeniu opona nie wybucha, dzięki czemu kierowca nie traci panowania nad autem. Opony Run Flat rekomenduje się instalować tylko w samochodach, przystosowanych do tego rodzaju ogumienia.

Opony Run Flat w zwykłych samochodach i TPMS

Możliwe jest założenie opon Run Flat w samochodzie, nieprzystosowanym do takich opon. Jednak konieczne będzie również zainstalowanie wskaźnika ciśnienia opon. Po przebiciu zaalarmuje on o spadku ciśnienia.

Dlaczego nie można zakładać opon Run Flat w samochodach bez systemu TPMS? Przebicie opony typu Run Flat jest praktycznie nieodczuwalne, w związku z czym, przy braku systemu TPMS, kierowca może nie zauważyć uszkodzenia. Opon Pirelli Run Flat nie naprawia się, dlatego po uszkodzeniu oponę należy wymienić na nową, koniecznie o takim samym modelu.

Porównaj do 4 produktów:

306
Jeszcze 20 wyników
306
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry