Wybrane filtry

Runflat Opony Nokian

Filtruj wg:

Otwórz filtry

Indeksy

Cena

do

Marka


Pokaż wszystko

Oznakowanie UE

do

Sprzedawca


Pokaż wszystko

Dodatkowe Opcje

Konstrukcja

Kategoria cenowa

Opony Nokian Run Flat – charakterystyka

Nokian, jak wiele innych marek również specjalizuje się w produkcji opon typu Run Flat. Tworzy ogumienie na bazie technologii RFT (Run Flat Technology). Jest to rozwiązanie, pozwalające kontynuować jazdę na oponie, nawet po jej przebiciu. Dzięki temu można pokonać jeszcze wiele kilometrów i dojechać do celu.

Kontynuowanie jazdy na przebitej oponie

Jazda na uszkodzonej oponie jest możliwa dzięki jej specjalnej budowie. Koncern Nokian skupił się na wzmocnieniu konstrukcji opony. Dodatkowo wzmocnione zostały ściany boczne. Dzięki nim w przypadku przebicia opona nie traci swojej formy, nie łapie tak zwanego „kapcia” i zostaje sztywna, co umożliwia kierowcy dalszą jazdę. W trakcie zwykłej jazdy na sprawnych oponach Nokian rft zachowują się one jak standardowe opony.

Jeśli samochód jest mocno obciążony, na uszkodzonej oponie run flat można przejechać jeszcze około 50 km. Jednak w przypadku, kiedy w aucie znajduje się tylko kierowca, opony pozwalają na pokonanie nawet 150 km. Zaleca się nie przekraczanie prędkości 80 km/h.

Naprawa opon Run Flat

Nokian Run Flat przewiduje naprawę przebitych opon, jednak tylko w wypadku, gdy uszkodzenie dotyczy bieżnia. W przypadku innych uszkodzeń lub jazdy przy przekroczonych parametrach, przy zbyt niskim lub zerowym ciśnieniu, oponę trzeba wymienić na nową.

Opony Nokian RunFlat – do jakich samochodów?

Rekomenduje się instalację opon typu Run Flat tylko w samochodach, przystosowanych do tego rodzaju systemu. Jednak opony tego typu można montować również w innego rodzaju pojazdach. Należy jednak pamiętać, że koniecznością jest posiadanie sprawnego wskaźnika poziomu ciśnienia TPMS. Ze względu na to, że przebicie opony często jest niezauważalne, jazda samochodem bez TPMS jest niedopuszczalna, gdyż może doprowadzić do poważnych konsekwencji i zniszczenia samochodu.

Porównaj do 4 produktów:

23
Jeszcze 3 wyników
23
Ist eine bezahlte Anzeige
Powrót do góry